Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:24 pm DZIAŁ NEWS

Z OSTATNIEJ CHWILI! Nie żyje Tina Turner, artystka zmarła mając 83 lata

Tina Turner, właśc. Anna Mae Bullock, to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Jest uznawana za jedną z największych ikon muzyki pop i rock.

Sławna wokalistka zmarła w swoim domu w Kusnacht, niedaleko Zurychu w Szwajcarii, po długotrwałej chorobie. Przez prawie dziesięć lat była mieszkańcem tego kraju.

Tina Turner zdobyła rozpoznawalność jako wokalistka wraz z mężem, Ikiem Turnerem, w zespole Ike & Tina Turner w latach 60. i 70. XX wieku. Ich energiczne i pełne pasji występy na scenie przyniosły im popularność, a Tina zyskała reputację niesamowitej wokalistki i charyzmatycznej performerki.

Tina kontynuowała także swoją solową karierę muzyczną. Jej najbardziej znane przeboje to takie utwory jak „What’s Love Got to Do with It„, „Private Dancer„, „Simply the Best” i „Proud Mary„. Jej głos jest rozpoznawalny dzięki wyjątkowej mocy i emocjonalności. Każdy z jej albumów zdobywał uznanie i rozgłos.

Tina Turner była również znana ze swoich widowiskowych koncertów i energetycznych występów sceniczych. Jej styl wokalny i dynamiczny sposób poruszania się na scenie stały się inspiracją dla wielu artystów. Zdobyła wiele nagród muzycznych, w tym osiem nagród Grammy.

Po wielu latach zasłużonej kariery Tina Turner ogłosiła swoje odejście na emeryturę w 2009 roku.

Tina Turner jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych i utalentowanych artystek w historii muzyki. Jej silna osobowość, niesamowity głos i niezłomna determinacja uczyniły ją ikoną i inspiracją dla wielu fanów na całym świecie.

(Visited 155 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 24 maja, 2023
Close
%d bloggers like this: