Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 11:31 pm DZIAŁ NEWS

Przypomnijmy sobie najważniejsze utwory Tiny Turner

Tina Turner, znana również jako „The Queen of Rock 'n’ Roll”, miała wiele znakomitych przebojów w swojej karierze. Jej muzykę nuciły pokolenia, a hity nigdy nie przemijały i są z nami po dzień dzisiejszy w ciągłej radiowej rotacji.

Tina Turner, właśc. Anna Mae Bullock, to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka. Jest uznawana za jedną z największych ikon muzyki pop i rock. Wokalistka zmarła w swoim domu w Kusnacht, niedaleko Zurychu w Szwajcarii, po długotrwałej chorobie. Przez prawie dziesięć lat była mieszkańcem i obywatelem tego kraju.

Tina Turner – największe przeboje

What’s Love Got to Do with It. Utwór pochodzi z albumu Private Dancer z 1984 roku i stał się jednym z największych przebojów Tiny Turner. Zdobył nagrodę Grammy za Piosenkę Roku i Nagranie Roku oraz Best Pop Vocal Performance, Female.

Tina Turner – What’s Love Got To Do With It (Official Music Video)

Proud Mary. To jedna z klasycznych piosenek Tiny Turnera, które pierwotnie nagrała z zespołem Ike & Tina Turner. Utwór został wydany w 1971 roku i odniósł wielki sukces, docierając do wysokich miejsc na listach przebojów.

Proud Mary

Simply the Best został pierwotnie nagrany przez Bonnie Tyler w 1988 roku, jednak to wykonanie Tiny Turner z 1989 roku zdobyło ogromną popularność i stało się jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych hitów. Piosenka trafiła na album Foreign Affair. Piosenka zdobyła ogromną popularność na całym świecie i osiągnęła wysokie miejsca na listach przebojów. Został uznany za jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów Tiny Turner.

Tina Turner – The Best (Official Music Video)

River Deep – Mountain High – ta piosenka była kolejnym hitem Tiny Turner z jej czasów współpracy z Ikiem Turnerem. Wydana w 1966 roku, cieszyła się popularnością i była uznawana za jeden z najlepszych duetów w historii muzyki.

Tina Turner performs „River Deep – Mountain High” at the 1989 Hall of Fame Induction Ceremony

Private Dancer, tytułowy utwór z albumu o tym samym tytule Private Dancer stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych przebojów Tiny Turner. Utwór wydany został w 1984 roku. Co ciekawe piosenka była początkowo przeznaczona na czwarty album zespołu Dire Straits. Jednak Mark Knopfler uznał tekst za nieodpowiedni dla męskiego wokalisty, więc utwór został wycofany z projektu. Ograniczenia prawne uniemożliwiły wykorzystanie oryginalnego nagrania przez Tinę, dlatego dwa lata później zostało ono przerobione przez członków zespołu specjalnie dla niej.

Tina Turner – Private Dancer (Official Music Video)

Nutbush City Limits ten porywający utwór został wydany w 1973 roku i stał się jednym z klasyków w repertuarze Tiny Turner. Opowiadał o jej rodzinnej miejscowości Nutbush w stanie Tennessee.

Tina Turner – Nutbush City Limits (Live from Arnhem, Netherlands)

We Don’t Need Another Hero (Thunderdome), piosenka ta była tematem muzycznym z filmu „Mad Max Beyond Thunderdome” z 1985 roku. Stała się jednym z największych przebojów Tiny Turner i zdobyła wiele pozytywnych recenzji. Zdobyła czołowe miejsca list przebojów na całym świecie a singiel pokrył się złotem i platyną w wielu krajach.

Tina Turner – We Don’t Need Another Hero (Official Music Video) [Live]

Better Be Good to Me, utwór pochodzi z albumu Private Dancer i odniósł duży sukces zostając singlem w 1985 roku. Piosenka początkowo została nagrana i wydana w 1981 roku przez zespół Spider. Wersja Tiny Turner odniosła jednak większy sukces w Stanach Zjednoczonych docierając na 5. miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz 6. miejsce na ówczesnej liście Hot Black Singles. W 1985 roku podczas Grammy piosenka zdobyła nagrodę w kategorii Best Rock Vocal Performance, Female, jedną z czterech nagród przyznanych albumowi na tej ceremonii.

Tina Turner – Better Be Good To Me (Official Music Video)

I Don’t Wanna Fight, wydana w 1993 roku piosenka stała się jednym z najbardziej popularnych utworów Tiny Turner z lat 90. Piosenka początkowo została napisana dla Sade, która nie chciała jej ykonać i przekazała ją dalej Turner. Turner nagrała ją w 1993 roku jako część ścieżki dźwiękowej do swojego autobiograficznego filmu What’s Love Got to Do with It. Wersja pierwotna pojawiła się na albumie The Greatest Hits z 2003 roku.

Tina Turner – I Don’t Wanna Fight (Official Music Video)

GoldenEye, to utwór specjalny, który został napisana przez irlandzkich muzyków Bono i the Edge wykonany przez Tinę służył jako temat przewodni do filmu o Jamesie Bondzie o tym samym tytule. Wydany jako singel 6 listopada 1995 roku, utwór odniósł sukces na listach przebojów w Europie.

Tina Turner – Golden Eye
(Visited 208 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 24 maja, 2023
Close
%d bloggers like this: