Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Zamość uczci rocznicę śmierci Kory specjalnym koncertem

Zamość postanowił w wyjątkowy sposób upamiętnić pierwszą rocznicę śmierci Kory. Miasto postanowiło zorganizować specjalny koncert ku czci wokalistki, która przez ostatnie lata życia mieszkała na Roztoczu.

Koncert poświęcony pamięci legendarnej wokalistki zespołu Maanam odbędzie się już dziś (28 lipca), na Rynku Wodnym tuż przy słynnej starówce zamojskiej. Początek koncertu zaplanowany został na godzinę 18, występ jest bezpłatny.

Według naszych informacji na koncercie pojawi się Kamil Sipowicz.

Przeboje Kory wykonają muzycy Sex-tet Chili Queen-tet, w składzie: Dominika Łyciuk, Marcin Kiecana, Kazek Baca, Michał Małecki, Funiek Bałakut, Wojtek Seń, Witek Sitkowski i Erwin Błaszczuk.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Kora

Piosenkarka zmarła w wieku 67 lat. Olga Jackowska była znana szerszej publiczności pod pseudonimem „Kora”. Artystka zmarła w sobotę nad ranem (28 lipca 2018 roku) w swoim domu w Bliżowie koło Zamościa. Kora przegrała walkę z nowotworem. Chorowała na niego od 2013 roku.

Kora była żoną Kamila Sipowicza, z którym miała syna Szymona. Wcześniej była żoną Marka Jackowskiego, który był jednym z założycieli Maanamu. Razem z Jackowskim miała syna Mateusza.

(Visited 31 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 28 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: