Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Agnieszka Chylińska obchodzi 44 urodziny!

Agnieszka Barbara Chylińska urodziła się 23 maja 1976 r. w Gdańsku.

Agnieszka Chylińska to polska piosenkarka, autorka tekstów i książek dla dzieci, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Już w najmłodszych latach pisała wiersze, a w szkole średniej oddała się muzyce.

W latach 1994–2003 była wokalistką zespołu rockowego O.N.A., który powstał z grupy Skawalker. Debiutancka płyta O.N.A. ukazała się w 1995 i nosiła tytuł Modlishka. W 2003 r. zespół rozpadł się i powstała grupa Chylińska, działająca do 2006 r. 5-osobowy band wydał jedną płytę – Winna (2004) – z której pochodzi hit o tym samym tytule.

Agnieszka Chylińska obecnie prowadzi karierę solową. Jej drapieżny i niepowtarzalny wokal sprawia, że jej utwory są niezwykle oryginalne i nie do podrobienia. Agnieszka jest jedną z najbardziej wyrazistych artystek polskiej sceny muzycznej i polskiego rocka.

Wokalistka wydała trzy solowe, studyjne albumy: Modern Rocking (2009), Forever Child (2016) oraz Pink Punk (2018). Na jej twórczość wpływ ma muzyka Kurta Cobaina, Janis Joplin oraz zespołów Korn czy Modern Talking. Od 2008 r. zasiada w jury telewizyjnego konkursu „Mam talent!”, a w latach 2013–2015 prowadziła niedzielną audycję „Wszystkie numery Agnieszki Chylińskiej” w radiu RMF FM. Jest laureatką różnego muzycznych nagród, takich jak: Fryderyk, Eska Music Awards czy Bursztynowy Słowik. Utwory Agnieszki przez lata królują na radiowych listach przebojów.

Agnieszce Chylińskiej życzymy niewyczerpanych inspiracji oraz samych sukcesów! Z okazji urodzin przypominamy największe hity artystki.

(Visited 36 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 23 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: