Po udanym remiksie Delicate i wydaniu debiutanckiej EP-ki Nice To Meet You, norweskie duo Seeb połączyło siły z jednym z najpopularniejszych zespołów – Bastille.

Efekt ich współpracy z Bastille to singiel Grip. Utwór ten promuje mixtape Other People’s Heartache Pt.4, która ukaże się w serwisach cyfrowych już jutro (7grudnia).

Jak sie dowiadujemy Bastille zaproponowało wizję utworu, zaś duet przetworzył ją na klubowy hymn. Grip to niekonwencjonalne połączenie melancholii i euforii. Wyjątkowy i z miejsca wpadający w ucho wokal Dana Smitha idealnie komponuje się z produkcją Seeba.

Nasz kawałek to dzieło samo w sobie, zawiera DNA zarówno Seeba, jak i Bastille. Wszyscy bardzo zaangażowaliśmy się w proces tworzenia, mimo że byliśmy daleko od siebie – w pewnym momencie na trzech różnych kontynentach! Mamy nadzieję, że dzięki „Grip” nasi fani zobaczą nową odsłonę Seeb, bo chcemy eksplorować nowe ścieżki” – tak na temat współpracy wypowiada się Seeb.

Seeb zyskali popularność za sprawą remiksów utworów takich artystów jak Coldplay, Ed Sheeran, Tove Lo, OneRepublic czy Mike Posner. Duet tworzą Simen Eriksrud oraz Espen Berg. W ciągu dwóch lat utwory, w których producenci maczali palce, zgromadziły ponad 4 miliardy streamów na całym świecie.