BOKKA ujawniła rąbka tajemnicy i pokazała kulisy powstawania ich najnowszego krążka Life On Planet B. Video nakręcone w trakcie pracy nad albumem można obejrzeć na naszej stronie.

Większość materiału na płytę została nagrana w Little Studio w Konstancinie. Żywe bębny zarejestrowano w Custom 34 Studio w Gdańsku. Współproducentem albumu jest Daniel Walczak (producent debiutanckiej płyty Curly Heads, współproducent drugiego albumu Dawida Podsiadło). Za miks całego materiału odpowiedzialny jest Daniel Walczak, Rafał Smoleń oraz sam zespół.

Z Danielem pracuje nam się świetnie. Jest niezwykle osłuchany i wyjątkowo uporządkowany, co w tym zawodzie jest rzadkością. To człowiek, na którego zawsze można liczyć. Ma bardzo fajne studio pod Warszawą, dobrze się tam czujemy. Ogrzewa je paląc w kozie, która poza oczywistymi walorami wizualno-cieplnymi, służy nam też często jako kuchenka do podgrzewania jedzenia:)

Cieszymy się, że mieliśmy również okazję spędzić kilka dni w Custom 34. To bez wątpienia jedno z najlepszych studiów nagraniowych w Europie, a przy okazji prawdziwa mekka dla muzyków – ogromne pomieszczenie do nagrywania, tona sprzętu z najwyższej półki, a na górze przestrzeń dla muzyków do życia, gdzie można spać, gotować, grać w gry na wypasionym telewizorze i w bilard – mówi BOKKA.

Trzeci album grupy, zatytułowany Life On Planet B, trafi na półki sklepowe 20 kwietnia za sprawą [PIAS] Poland and Eastern Europe. Będzie to następca dobrze przyjętego krążka Don’t Kiss and Tell z 2015 r. Na płycie znajdzie się 10 autorskich kompozycji.

Zespół powoli ujawnia kolejne daty koncertów, podczas których będzie można usłyszeć materiał z nowej płyty:

20.04 Gdańsk – Stary Maneż
21.04 Poznań – Enea Spring Break Festival – Red Bull Music Stage
2.05 Wrocław – 3majówka
13-15.07 Jarocin – Jarocin Festival