Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS

Coria – znamy tytuł nowej płyty!

Mamy dobre wieści dla wszystkich sympatyków zespołu CORIA. Ich nowy studyjny album jest już prawie gotowy, w sklepach ukaże się pod koniec listopada. Dziś poznajemy jego tytuł: „Kwestia czasu”.
Fot. Robert Zembrzycki

Fot. Robert Zembrzycki

Dominik Stypa, gitarzysta Corii tak komentuje znaczenie tytułu:
„Kwestią czasu jest wszystko wokół nas. Podobnie jak kwestią czasu było wydanie tego albumu. Poprzez tytuł tego krążka chcieliśmy zwrócić ludziom uwagę na naszą ciężką pracę w dążeniu do muzycznych marzeń”.
Tomek Mrozek, wokalista zespołu dodaje:
„Wszystko jest kwestią czasu… Przy pracy nad drugim albumem odczuliśmy tę rację dosłownie. Nasze starania i ciężka praca coraz częściej kończą się dobrymi, zaskakującymi nas pozytywnie efektami. Chcemy wraz z nową płytą gloryfikować hasło, że  ‘marzenia się spełniają, wystarczy na nie pracować’. Lubimy, gdy nasi odbiorcy utożsamiają się z naszymi kompozycjami, dlatego też definiowanie tytułu naszej drugiej płyty pozostawiamy im gdy już zapoznają się z jej zawartością”.
Premiera pierwszego singla z płyty planowana jest jeszcze na październik. Nowy materiał z pewnością usłyszymy na koncercie, jaki odbędzie się 3 listopada w warszawskiej Progresji. Coria zagra wówczas jako support podczas jedynego polskiego koncertu zespołu Europe! Polecamy!
https://youtu.be/M1kBC5_O-Dw
Przypomnimy, zespół Coria wydał swoją debiutancką płytę w październiku 2014 roku. Album został zauważony w podsumowaniach roku zarówno wśród branżowej prasy, jak i wśród fanów rocka. Ten młody zespół powstał z połączenia byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (na swoim koncie mieli dwa albumy studyjne orazm.in. support przed Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz Must Be The Music – Tomasza Mrozka. Pierwszym wspólnym nagraniem był wydany w 2013 roku singiel „Niepokój”. Pomimo młodego wieku muzyków zespół ma bogatą historię sceniczną ale najważniejszym jak dotąd koncertem jest ten z czerwca 2014 roku. Zespół wygrał wówczas konkurs ‘Life On Stage’, którego nagrodą było zagranie koncertu na jednej scenie m.in. z Soundgarden i Ericem Claptonem!! Corię wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Jak sami o sobie mówią: „W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy. Można powiedzieć, że Coria to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.”
Warto zajrzeć:
Coria – strony oficjalne:
(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 6 października, 2015
Close
%d bloggers like this: