Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie (22-25 czerwca)

Masz wolny najbliższy weekend? Przyjedź do Rzeszowa, gdzie już po raz piąty odbędzie się jedna z ciekawszych imprez na mapie festiwalowej tego lata – Europejski Stadion Kultury. Wstęp na wydarzenia – bezpłatny.

W ramach festiwalu zaplanowanych jest kilkadziesiąt wydarzeń, w tym wiele muzycznych. Kulminacyjnym punktem będzie Koncert Główny, który odbędzie się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej (stadion Stali Rzeszów) w piątek 23 czerwca.

To unikalne w skali naszego kraju wydarzenie rozpocznie się o 20 koncertem Bovskiej. Po występie wokalistki nastąpi część główna koncertu, w której wystąpią tzw. kolektywy muzycznie, czyli artyści polscy i zagraniczni wspólnie i na przemian wykonujący swoje utwory. W tym roku do projektu zaproszeni zostali Bednarek, Enej, LemON oraz Brodka, którzy wsparci będą przez ukraińską formację DrymbaDaDzyga, Rustavi Ensemble z Gruzji, macedoński Dzambo Agusevi Orchestra, a także zespół UNKLE z Wielkiej Brytanii. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert gwiazdy indie rocka, brytyjskiego The Kooks.

Warto także w sobotę 24 czerwca odwiedzić rzeszowski Rynek, gdzie o 19 odbędzie się nie mniej ciekawy koncert, który zadowoli z pewnością fanów hip-hopu i alternatywnych brzmień. A to za sprawą zespołu 5`nizza oraz L.U.C-a & Rebel Babel Ensemble, którzy swoimi występami uświetnią ten wieczór. Warto dodać, że gościnnie wystąpią Kayah oraz legendarny Kaliber 44.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o muzyczne wydarzenia ESK 2017. Warto wspomnieć chociażby o czwartkowym koncercie w klubie festiwalowym na Rzeszowskich Bulwarach niezwykłego jazzowego trio: Rogiński/Trzaska/Moretti (godzina 20), który poprzedzi występ improwizującego klarnecisty Wacława Zimpla. W klubie festiwalowym odbędą się także koncerty białoruskich zespołów rockowych. Coś dla siebie znajdą też fani muzyki elektronicznej. W niedzielę, 25 czerwca odbędzie się Electro East, czyli koncerty białoruskiej muzyki klubowej, a w sobotę i niedzielę po 23 – silent disco.

Projekt Europejski Stadion Kultury odbywa się w ramach szerszej inicjatywy pod nazwą Wschód Kultury, która obejmuje także festiwale w Białymstoku i Lublinie.

Więcej informacji i szczegółowy program imprezy na http://stadionkultury.pl.

A oto bardzo energetyczny fragment występu zespołu Voo Voo podczas ESK w 2013 r.

 

 

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 20 czerwca, 2017
Close
%d bloggers like this: