Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:00 pm DZIAŁ NEWS, Eurowizja

Eurowizyjna piosenka Loreen to plagiat?

Zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji w 2012 roku po raz kolejny reprezentuje Szwecję w tegorocznym europejskim festiwalu. W tym roku wystąpiła z piosenką Tattoo, do której wideo bije rekordy oglądalności!

Loreen już od początku przyciągnęła uwagę odbiorców swoim pięknym i wpadającym w ucho utworem oraz dynamicznym występem podczas I półfinału. Ale jest coś jeszcze… W ostatnim czasie w sieci pojawiają się pogłoski jakoby piosenka Tattoo miała być plagiatem!

Najgłośniej się zrobiło wokół piosenki Miki Newton, która była reprezentantką Ukrainy w Konkursie Eurowizji w 2011 roku. Oskarża ona Szwedkę o plagiatowanie jej piosenki В Плену. Mnóstwo osób ją poparło i zauważa bardzo duże podobieństwo między utworami Tattoo i В Плену. Loreen jeszcze nie skomentowała oficjalnie tej sprawy.

To jeszcze nie koniec afery plagiatowej. Pod prawie każdym wideo z występem szwedzkiej reprezentantki zaczynają pojawiać się komentarze internautów, którzy mieli wrażenie, że gdzieś już słyszeli podobną piosenkę. Padły takie utwory jak: Abba “The winner takes it all”, Amaranth “Skyline” czy nawet Adele “Easy on me”!

Szum wokół plagiatów powtarza się każdego roku podczas Konkursu Piosenki Eurowizji i nie powinny nas dziwić takie newsy także i w tym roku. Pamiętajmy jednak, że nie wszystko co jest do siebie podobne to plagiat, czyli przywłaszczenie sobie autorstwa do cudzego dzieła. Artyści mogli także skorzystać z inspiracji lub opracowania, które są normalnym i często spotykanym zabiegiem w branży muzycznej.

Czy oskarżenia skierowane w stronę Loreen są słuszne? A może podobieństwo piosenek jest zupełnie przypadkowe? Dajcie nam znać co o tym myślicie!

(Visited 51 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , Last modified: 13 maja, 2023
Close
%d bloggers like this: