Najnowszy album Taylor SwiftFolklore jest najlepiej sprzedającą się płytą tego roku na skalę światową. 30-letnia wokalistka zaskoczyła fanów premierą krążka, dlatego jest on nazywany albumem-niespodzianką. Materiał muzyczny powstawał w trakcie światowej kwarantanny, a do współpracy Swift zaprosiła wokalistę Bona Ivera oraz Aarona Dessnera – gitarzystę zespołu The National.

Folklore odchodzi muzycznie od popowej tożsamości Taylor Swift. Utrzymany w nurcie muzyki niezależnej – indie – otrzymał do tej pory szereg przychylnych recenzji. Przypomnijmy, że premiera krążka odbyła się 24 lipca tego roku. Obecnie Swift zajmuje pierwsze miejsce na światowych listach przebojów, a utwory z jej najnowszej płyty są jednymi z najczęściej odtwarzanych w serwisach streamingowych. Taylor stała się także pierwszą artystką, która nagrała 5 studyjnych albumów nr 1 w Wielkiej Brytanii w XXI wieku.

Do tej pory Folklore sprzedał się w 2 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na platformie Spotify Taylor ustanowiła światowy rekord liczby odtworzeń w dniu premiery wśród wokalistek – album odtworzono prawie 81 milionów razy w ciągu 24 godzin.

Posłuchajcie jednego z najczęściej odtwarzanych utworów, wchodzących w skład Folklore. Magiczny teledysk do piosenki cardigan przeniesie Was w bajkowy świat.