Godzina 19:00 – otwierają się drzwi dla osób z akredytacją – Dorota z aparatem w kolorowym plecaku, ja z notatnikiem w głowie. Uzbrojone w czujne oko czekamy na tych, którzy za chwilę zaczną pojawiać się na ściance. W międzyczasie poznajemy Kachę – ona także tego wieczoru będzie tu w roli fotoreporterki. Dodatkowo jak się okazuje we 3 spędzimy cały wieczór pod sceną, ciesząc oko i ucho tym co działo się w warszawskiej Stodole w miniony czwartek – przed Wami Gala Płyty Rocku Antyradia 2018.

Jako jedni z pierwszych pojawiają się Patrycja i Grzegorz Markowscy. Rockowy duet ojciec z córką chętnie pozują nam do zdjęć a sama Patrycja tego wieczoru odbierze statuetkę w kategorii Wokalistka Rocku 2018 – Polska.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl
Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Jeśli już jesteśmy przy temacie samej gali – w roli konferansjera podczas części konkursowej pojawił się Aleksander 'Ostry’ Ostrowski (Bardzo Ostry Dyżur na antenie Antyradia). Z kolei część z nagrodami dla publiczności, poprzedzającą część koncertową poprowadził (mniej niż bardziej zgrabnie) Krzysztof Skiba.  Podczas przyznawania poszczególnych kategorii na scenie pojawili się m.in. Jurek Owsiak czy też prowadzący audycję Najgorsze Państwo Świata – Michał Figurski oraz Karolina Korwin – Piotrowska.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Niewątpliwie jedną z jaśniejszych gwiazd wieczoru – nie tylko pod kątem muzycznym, ale także w kategorii żartobliwych komentarzy został Krzysztof Sokołowski (Nocny Kochanek) – zdobywca tytułu Wokalista Rocku 2018 – Polska. Zespół Nocny Kochanek odebrał z rąk Jurka Owsiaka, Marcina Bąkiewicza (dyrektor muzyczny Antyradia) oraz Dariusza Górki (Sony Music Records)Platynową Płytę za album Zdrajcy Metalu.
Krzysztof Sokołowski komentuje: Tak staliśmy tam z boku i się zagadaliśmy i nie wiemy tak naprawdę co my wygraliśmy (…) W Antyradiu nigdy nie było problemów i pytań o czym są nasze piosenki – czy to o alkoholu czy o innych bezeceństwach. Zespół zdobywa podczas tej gali także tytuł Zespół Rocku 2018 – Polska.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl
Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Zespół Hurrockaine z utworem Jak Ci powiedzieć? – specyficzny, zachrypnięty wokal oraz melodyjne gitarowe riffy – to zdobywcy nagrody w kategorii Przebój Rocku 2018 – Polska.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Rok 2005 – również klub Stodoła – pewien zespół z Łodzi wygrywa w przeglądzie Młode Wilki. Mieszanka rocka, reggae oraz elektroniki – tak, zwycięzcą w kategorii Płyta Rocku 2018 – Polska zostaje Power of Trinity z krążkiem Ultramagnetic.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Pozostałe kategorie  wraz z listą zwycięzców:

Wokalistka Rocku 2018 – Zagranica – Alison Mosshart
Wokalista Rocku 2018 – Zagranica – Jack White
Zespół Rocku 2018 – Zagranica – Greta Van Fleet
Płyta Rocku 2018 – Zagranica – Greta Van Fleet – Anthem Of The Peaceful Army
Przebój Rocku 2018 – Zagranica –
 Judas Priest Never The Heroes

 

Część koncertową otwiera zespół Lion. Przybywająca z wysp energia – wokalistka z żyletką w głosie w połączeniu z bluesowymi riffami. Zapowiada się dobrze? Uwierzcie mi – było jeszcze lepiej! To jeden z takich koncertów, na których myślisz „Wow! nie znałam tego wcześniej – muszę w domu odpalić więcej numerów!”. Bywają porównywani do The White Stripes, to nie tylko zasługa charyzmatycznej Beth Lowen, ale także reszty chłopaków z zespołu. 2018 rok był dla nich rokiem festiwali, podczas gdy 2019 ma obfitować w nowe kawałki.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl

Po około 40- minutowym występie na scenie pojawił się Tomasz Organek wraz z całym składem zespołu Ørganek. W centralnej części parkietu, pod sceną szybko wytworzyło się pogo, a ze sceny popłynęły dźwięki tych utworów, które z pewnością można nazwać tymi 'mocniejszymi’ – Rilke, Missisipi w Ogniu czy Kate Moss. Nie zabrakło Ki Czort, Głupi ja czy specjalnie na życzenie skandującej publiczności – balladowego Italiano. Jak na 21 marca przystało Wiosna wybuchła nam prosto w twarz! Organek nie mógł także pozbawić nas wykonania jednego z najnowszych utworów Niemiłość – poprzedzając go słowami Kochajmy się, nie szczekajmy na siebie na co dzień. Tradycyjnie też Tomasz nazwał nas pięknymi i ze sceny podziękował za to, że ma dla kogo tworzyć muzykę. Ależ nie ma za co, Panie Tomaszu, cała przyjemność!

Dziękuję bardzo Michałowi, że bez błędu w nazwisku wpisał mnie na listę press :)
Cudownej fotografce Dorocie oraz szalonej Kaśce – do zobaczenia gdzieś pod sceną!

K.

Dorota Łojewska (c) MusicLovers.pl