Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, DZIAŁ PUBLICYSTYKA

Kazik i Kwartet ProForma- relacja z premiery płyty „Wiwisekcja”

W ubiegły piątek, 27 marca, odbyła się premiera płyty Wiwisekcja Kazika i Kwartetu ProForma. W dniu premiery muzycy spotkali się z fanami w Empiku Junior w Warszawie, podpisali płyty oraz udzielili wywiadów telewizyjnych i prasowych.

Opowiedzieli również jak doszło do powstania płyty, przypominając anegdotę, która głosi, że Kazik Staszewski, kiedy po raz pierwszy usłyszał, że Kwartet ProForma wykonuje jego piosenki, zareagował oburzeniem. Na szczęście w niedługim czasie doszło do spotkania, podczas którego muzycy zaprosili Kazika do współpracy i wspólnego wykonania jednego utworu podczas koncertu charytatywnego. Kolaboracja wypadła na tyle dobrze, że Kazik wraz z Kwartetem ProForma postanowili rozwinąć ten projekt i tak oto powstała płyta „Wiwisekcja”. Muzycy zdradzili również, iż to nie była współpraca jednorazowa.

Album, oprócz premierowych kawałków oraz promującego singla „Kalifat”, zawiera również utwory z najpopularniejszych albumów w dyskografii Kazika Staszewskiego oraz piosenki Nicka Cave’a, Toma Waitsa, Kurta Weilla i projektu Yugoton w nowych interpretacjach. Płyta dostępna już jest w sklepach oraz na sprecords.pl

proforma_empik_promo_29
proforma_empik_promo_07
proforma_empik_promo_14
proforma_empik_promo_21
proforma_empik_promo_35
proforma_empik_promo_24

Fot. Konrad Jaraszek

(Visited 21 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 3 kwietnia, 2015
Close
%d bloggers like this: