Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Wywiady

Kiedy powrócą koncerty? Stanowisko Polskiego Rządu dla portalu MusicLovers.pl

Poznaliśmy stanowisko polskiego rządu dotyczące organizacji imprez masowych, w tym koncertów i letnich festiwali.

Nasza redakcja MusicLovers.pl podczas konferencji prasowej Premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego zapytała się o możliwy powrót koncertów oraz o organizację letnich festiwali. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest obecnie możliwość powrotu tych gałęzi przemysłu muzycznego.

Michał Seremak: Do kiedy planowane są obostrzenia dotyczące organizacji imprez masowych – koncertów. Czy jest szansa na przywrócenie działalności kulturalnej podczas tegorocznych wakacji mowa tutaj o np. festiwalach?

MZ Łukasz Szumowski: Na razie nie jest to w planach. Ciężko określić obecnie realny termin powrotu takich imprez.

Sytuację skomentował też Premier RP.

Premier Mateusz Morawiecki: Zakaz imprez masowych będzie obowiązywał dłużej. Na razie wyznaczony jest na czas nieograniczony.

Oznacza to odwołanie i zawieszenie koncertów, które odbywać się będą w najbliższym czasie w przestrzeniach zamkniętych t.j. klubach, salach widowiskowych i arenach.

Zaostrzenia i brak powrotu zgody na organizację takich imprez uniemożliwi i spowoduje odwołanie wszystkich letnich festiwali w Polsce. Oznacza to odwołanie Impact Festival (2 czerwca 2020), Orange Warsaw Festival (5-6 czerwca 2020), Mystic Festival (10-11 czerwca 2020), Open’er Festival (1-4 lipca 2020), 2020), Pol’andRock Fetival (30 lipca – 1 sierpnia 2020), Off Festival (7-9 sierpnia 2020), Fest Festival (13-15 sierpnia 2020), Kraków Live Festival (21-22 sierpnia 2020), Tauron Nowa Muzyka (27-30 sierpnia 2020) oraz pozostałe, mniejsze festiwale.

Przypomnijmy, że podobne stanowisko utrzymuje WHO. Dr Ezekiel Emanuel stwierdził, że wrócą one najwcześniej jesień 2021. Harvard Bussines Reviev Polska podało analizę, że najlepsza i bezpieczna data powrotu imprez masowych to październik kolejnego roku i to pod warunkiem że epidemia nie wróci.

Kopiowanie elementów artykułu bez podania jego źródła jest naruszeniem prawa cytatu i prawa autorskiego. Udostępniając informacje podaj źródło – MusicLovers.pl

(Visited 5 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , Last modified: 16 kwietnia, 2020
Close
%d bloggers like this: