Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Kuba Kawalec z happysad świętuje 42 urodziny!

Jakub Kawalec urodził się 3 kwietnia 1978 r. Artysta pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej – miasta w województwie świętokrzyskim.

Kuba Kawalec jest gitarzystą i wokalistą zespołu happysad – polskiej grupy rockowej, której nikomu nie trzeba przedstawiać. W ubiegłym roku zespół osiągnął pełnoletniość – obchodził 18 urodziny. Każdy koncert trasy w 2019 r. to była impreza, istna 18-stka.

Koncerty pod wodzą frontmana – naszego dzisiejszego solenizanta – zawsze przyciągają tłumy fanów i przynoszą wiele niezwykłych przeżyć. Nie można się temu dziwić. Utworów happysadu nie tylko się słucha. Rodzą one myśli o samym sobie, których w codziennym zabieganiu człowiek unika; nie zmuszają, lecz niespodziewanie podsuwają głębsze rozmyślenia i rozprawy na różnego rodzaju tematy. Niezwykle kreatywne, zaskakująco proste i zarazem piękne teksty w połączeniu z niebanalnymi melodiami, ciekawymi tonami, tworzą po prostu poezję muzyczną, jakiej w dzisiejszych czasach bardzo brakuje. Kojący i, kiedy trzeba, wyrazisty wokal Kuby w każdej piosence przenosi ogromny ładunek emocjonalny.

W rozmowie z Żanetą Gotowalską dla wysokieobcasy.pl, Kuba przyznał, że twórczość słowno-muzyczna jest jego formą terapii i lepiej tworzy mu się w oparciu o wrażliwość, czucie. „Przyznanie się do słabości, winy, lęków czy niedopasowania to konstrukcje, z których korzystam w sposób naturalny” – dodał. Cóż, Kuba… Dla nas Twoje, Wasze, słowno-muzyczne dzieła również stanowią pewnego rodzaju terapię.

Happysad wydał 8 studyjnych albumów. Debiutancki krążek Wszystko jedno (2004), następnie Podróże z i pod prąd (2005), Nieprzygoda (2007). Kolejne trzy albumy uzyskały miano złotej płyty: Mów mi dobrze (2009), Ciepło/Zimo (2012) i Jakby nie było jutra (2014). Ostatnie dwa krążki to Ciało obce (2017) oraz Rekordowo letnie lato (2019).

Redakcja MusicLovers życzy Kubie wszystkiego, co najpiękniejsze! Z tej okazji wybraliśmy 10 utworów grupy happysad, aby w dzisiejszym dniu zatrzymać się na chwilę przy tej muzycznej magii: niezwykłym wokalu Kuby, głębokich tekstach i pięknych dźwiękach.

https://www.youtube.com/watch?v=ffdqdrPemec
https://www.youtube.com/watch?v=r-0lS7HPD7k
(Visited 86 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 3 kwietnia, 2020
Close
%d bloggers like this: