Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Informacje ogólne, Odsłuchy, Zapowiedzi

Łydka Grubasa nagrała specjalny utwór na pandemię

Mamy dla Was świetne wieści od Łydki Grubasa! Zespół już dziś o godzienie 12:00 zaprezentuje nowy utwór „antykryzysowy”. 

Zespół Łydka Grubasa, zmuszony do odwołania wiosennej trasy w związku z epidemią koronawirusa, jak zwykle nie próżnuje. Poza organizacją koncertów online członkowie grupy znaleźli czas i siłę, żeby skomponować i nagrać nowy utwór specjalny, zatytułowany „R jak Rozlewam”.

Jego premiera odbędzie się już dziś.
„Pierwotnie miał to być kawałek o imprezowych wpadkach” mówi nam Hipis, wokalista – „ale wybuch pandemii skłonił nas do zmiany koncepcji, przez co utwór podążył inną ścieżką i nabrał soczystszego wymiaru. Połączenie bitu latino z gangsta rapem i gitarami może wydawać się karkołomne, ale nie takie klimaty zdarzało nam się sklejać. A co do przekazu – imprezowe panaceum wpisane jest w naszą kulturę mocniej, niż nam się wydaje. Może mikroba nie niszczy, ale na ból duszy wywołany wszechobecną paranoją obserwowaną przez nas każdego dnia, pomaga. Oczywiście stosujcie z głową i umiarem!”.

Utwór powstał „korespondencyjnie”. Muzycy podczas jego nagrywania nie widzieli się ani razu osobiście. „Wszystkie tracki zarejestrowaliśmy w warunkach domowych.” – mówi Ziggy, gitarzysta Łydki. „Miał to być szybki żart, ale po pierwszych dźwiękach okazało się, że utwór ma potencjał. Nagrane ślady wysłaliśmy do Hertz Studio, gdzie popełniliśmy dwie ostatnie płyty, a tam Panowie Wiesławscy wyjęli z nich tyle, ile się dało. Rezultat jest naprawdę wyśmienity”.
Utwór okraszony jest teledyskiem, w którym obok członków zespołu wystąpili też fani Łydki. „Wszyscy, chcąc nie chcąc, jesteśmy w pewnym sensie trzymani pod kluczem” – mówi Carlos, basista. „Siłą rzeczy klip powstawał w warunkach domowych. Zwróciliśmy się do naszych słuchaczy z prośbą o pokazanie, jak spędzają czas kwarantanny. Odzew widać na obrazku załączonym do piosenki”.

„R jak Rozlewam” zadebiutuje dziś na kanale YouTube zespołu. Wkrótce pojawi się także na platformach streamingowych. Zespół oferuje możliwość zakupu piosenki jako cegiełki wspomagającej artystów pozbawionych możliwości występowania. „Utwór będzie dostępny w Internecie za darmo” podkreśla Hipis – „ale jeśli ktoś chce nas wspomóc, przez naszą stronę i sklep będzie można za symbolicznego piątaka nabyć wersję w wysokiej jakości do ściągnięcia na własne nośniki. Do zakupu dołączymy podziękowania w oryginalnej formie. Z góry dziękujemy wszystkim za pamięć i prosimy- nie zapomnijcie o kulturze, która właśnie ma bardzo mocną zadyszkę. I miejmy nadzieję, że nie zamieni się ona w rozległy zawał”.

Premiera 1.05.2020 godzina 12:00 | YouTube teledysk R jak Rozlewam: 

(Visited 63 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 1 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: