Kolumbijski gwiazdor reggaetonu podbił serca tysięcy fanów. Współpracował z Shakirą i Madonną, a jego hity zajmują wysokie miejsca na listach przebojów. W oczekiwaniu na zbliżający się koncert piosenkarza w Polsce prezentujemy interesujące fakty na jego temat.

Skąd pochodzi pseudonim Malumy?

Pochodzenie scenicznego pseudonimu latynoskiego wykonawcy jest zaskakujące i urocze. Wokalista tak naprawdę nazywa się Juan Luis Londoño Arias. Postanowił nazwać się Malumą, aby zatrzymać rodzinę blisko siebie, gdziekolwiek się zjawi. Pierwsze „Ma” pochodzi od imienia jego mamy, Marlli, „Lu” od jego taty Luisa, a ostatnie „Ma” od młodszej siostry Manueli.

Pierwszą pasją gwiazdora była piłka nożna

Artysta miał 16 lat, kiedy skomponował swoją pierwszą piosenkę reggaeton i został odkryty przez wytwórnię płytową w Kolumbii. Do tego czasu jego życiem był futbol. Maluma angażował się w ten sport do tego stopnia, że jego tata był pewien, że zostanie on zawodowym piłkarzem.

Nominacja do Grammy

Nominacja do Latynoskich Grammy otworzyła Malumie drzwi do północnoamerykańskiego rynku muzycznego. Hit „Temperatura” trafił do licznych zestawień przebojów, w tym Latin Billboard w 2014 roku. Czy usłyszymy go podczas zbliżającego się koncertu Malumy w Polsce? Mamy nadzieję, że w lutym zabrzmi on w Krakowie. Wszyscy zainteresowani tym, jak na żywo prezentuje się Maluma, bilety mogą nabyć jeszcze na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/maluma.

Kontrowersyjne piosenki

Wykonawca znany jest z tworzenia piosenek budzących kontrowersje. Jego pseudonim w Kolumbii to Dirty Boy. Określenie przylgnęło do niego po drugim studyjnym albumie „Pretty Boy, Dirty Boy”, który w listopadzie 2015 roku zadebiutował na szczycie listy Latin Album Billboard. Płyta zawierała kompozycje stworzone w ramach współpracy z Leslie Grace, Farruko oraz Alexis & Fido. Część piosenek Malumy z przestrzeni całej jego kariery opowiada o seksie. Jednak tekst utworu „Cuatro Baby” okazał się wyjątkowo sprośny.
Gwałtowne reakcje wywołała też piosenka stworzona z Rickim Martinem. Po jej wydaniu pojawiły się spekulacje na temat romansu mającego łączyć artystów. Plotki krążyły z taką intensywnością, że obaj wykonawcy musieli publicznie zaprzeczyć medialnym doniesieniom.

Kompozytor i projektant

Maluma napisał wiele swoich piosenek. Chętnie komponuje też dla innych artystów. „Quisiera” CNCO to między innymi jego dzieło. Ponadto piosenkarz ma własną linię ubrań dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Współpracował z kolumbijską marką Amelissa. Według firmy gwiazdor brał udział w tworzeniu projektów odzieży od początku do końca.

Oszałamiające statystyki w social mediach

Z 16,7 milionami obserwujących na Instagramie i 21,2 milionami fanów na Facebooku, Maluma jest jednym z najpopularniejszych artystów latynoamerykańskich w mediach społecznościowych. Przy takich zasięgach i popularności nie dziwi fakt, że czołowi wykonawcy światowych scen muzycznych tak chętnie zapraszają go do współpracy przy swoich piosenkach.

Kolumbijski piosenkarz rozgrzeje publiczność nad Wisłą już za niecały miesiąc. Koncert Malumy w Polsce zapowiada się niesamowicie. Możemy spodziewać się niezwykłych emocji. Aby usłyszeć, jak doskonałe występy daje Maluma, bilety można nabyć jeszcze w bezpiecznej odsprzedaży online.