Zespół Metronomy powrócił z premierowym utworem Lately. Zespół wystąpi pod koniec sierpnia podczas Fest Festivalu w Chorzowie.

Nowy utwór i teledysk to także pierwsza zapowiedź nadchodzącego, szóstego już albumu w dorobku grupy. Teledysk do kawałka to debiut Mounta w roli reżysera. Zapadający w pamięć klip jest hołdem dla wielkiego kinowego hitu, „Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki”.

To jest popowy teledysk w każdym tego słowa znaczeniu. Koniec szkoły, piątkowe popołudnie, tajemniczy mali ludzie, którzy żyją w kasecie magnetofonowej, zmartwieni rodzice i efekty specjalne. Zarówno piosenka, jak i klip są o dorastaniu. Jestem zachwycony, że mogłem wyreżyserować nasz teledysk. Mam dość zdecydowaną opinię na temat funkcji teledysków w 2019 i jak powinny wyglądać, dlatego w końcu mogę pokazać, co dokładnie mam na myśli. Największym zaskoczeniem był dla mnie fakt, jak wiele osób jest zaangażowane w powstawanie klipu. Zawsze to wiedziałem, ale będąc w procesie od środka miałem okazję na własnej skórze przekonać się, jak ważna jest praca między licznymi działami. Jestem niezmiernie wdzięczny całej ekipie – mówi Mount.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Metronomy

Lately zachwyca inwencją, chwytliwością i brzmieniem: od połyskliwych klawiszy do żywych bitów oraz charakterystycznego riffu gitarowego. Nowy utwór Metronomy, podobnie jak w przypadku innych wielkich przebojów grupy, to idealny alternatywny hit na lato.