Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, DZIAŁ NEWS, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Na ostatniej prostej – OFF Festival 2018

I stało się. Organizatorzy OFF Festivalu ogłosili wszystkich artystów, którzy zagoszczą na tegorocznej scenie w Katowicach. Całość zacznie się 3 sierpnia, a zakończy 5, jest to jedyna i niepowtarzalna okazja na spotkanie tylu niesamowitych osobistości w jednym miejscu. Cały harmonogram koncertów wraz z dodatkami można znaleźć na ich oficjalnej stronie. Organizatorzy postanowili wszystkich jeszcze bardziej zadziwić, zapraszając dwa tak duże kontrasty, jakimi są międzynarodowa gwiazda M.I.A. oraz uwielbiana przez krytyków, Kapela ze Wsi Warszawa. Etniczny ogień i słowiańskie przyśpiewki, czy mogło być lepiej?

Off Festival Katowice 2018 – Kto Wystąpi?

Zobacz wcześniejszą część artykułu, z listą ogłoszonych artystów w Kwietniu – Tutaj.

M.I.A.

Niepokorna, odważna, realna, to cechy najlepiej opisujące żywioł, jakim jest M.I.A. Urodzona w Anglii, dorastająca na Sri Lance, ikona muzyki niekonwencjonalnej, której nie da się zaszufladkować, stała się gwiazdą już w czasach swojego debiutowego albumu „Arular”. Jest zwolenniczką wolności i nigdy nie ukrywała swoich poglądów. Jej pojawienie się oznacza mocny i kontrowersyjny występ, który niewątpliwie przejdzie do historii festiwalu, jako jeden z tych najlepszych. Po prostu nie można tego przegapić!

Kapela ze Wsi Warszawa

O tym, jak krótka jest droga ze wsi do wielkiej metropolii, wiele osób już debatowało, jednak nikt poza polskim, folkowym zespołem nie odważył się tego zaśpiewać. Czyste brzmienia rodowych utworów czasem mieszanymi ze współczesnymi hałasami stały się sztandarem kapeli ze Wsi Warszawa. Od dwudziestu lat koncertują na całym świecie, mają na swoim koncie 6 albumów, w tym kilka dwujęzycznych. Potężny dorobek artystów dopełniają również laury ze stron międzynarodowych nagród. Ten niepozorny zespół stał się naszym towarem eksportowym, ukazując piękno kraju w całej okazałości.

OFF Festival, to nie tylko muzyka

Jednak OFF Festival, to nie tylko muzyka. Łączy on w sobie sporo ciekawych wydarzeń z pogranicza sztuki, dialogu, kulinariów oraz, co najosobliwsze, rozwijania kreatywności wśród dzieci.

Piaskoffnica

Piaskoffnica, to strefa, gdzie pierwsze skrzypce grają… dzieci! Doskonałym wyborem jest wziąć swoje pociechy w to miejsce, ponieważ oprócz świetnej muzyki mogą wziąć udział w zabawach i warsztatach organizowanych z pomocą dwóch kobiet. Ania i Dorota to specjalistki w wydobywaniu dziecięcych talentów. Organizowane przez nie inicjatywy zawsze ściągają tłumy, a dzieci mogą liczyć na naprawdę dobrą zabawę.

Kawiarnia literacka

Kawiarnia literacka to miejsce, gdzie można odpocząć w spokoju od podziałów międzyludzkich. Tam nie liczy się, skąd jesteś i co uważasz za słuszne, sztuka to główny motyw przewodni. Każdy uczestnik może liczyć na niezapomniane spotkania z autorami, jak i uczestniczyć w debatach.

Strefa Gastro

Nie zdziwi chyba nikogo fakt, iż przez te trzy dni festiwalu, do Katowic zjeżdżają się wszystkie kuchnie świata. Organizatorzy, troszcząc się o uczestników wspólnej zabawy, postawili na jakość, a nie puste kalorie. To sprawia, że w jednej chwili możemy się znaleźć na gruzińskim obiedzie, by chwilę później wypić koktajl wprost na słonecznej plaży. Gastro w swojej ofercie posiada aż 25 różnorakich stref, gdzie każdy będzie mógł się najeść do syta.

Siła Polskiej Sceny

Jeśli chodzi o wszystkich artystów, spektrum jest naprawdę szerokie, więc będzie w czym wybierać. W Dolinie Trzech Stawów zagoszczą:

Charlotte Gainsbourg, Muchy, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra „Spokojnie”, David August, Clap Your Hands Say Yeah grają „Some Loud Thunder”, Skalpel Big Band, Marlon Williams, Zola Jesus, …And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Big Freedia, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, No Age, Unsane, Sensations’ Fix, Derya Yildrim And Grup Simsek, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Sonbird, Good Night Chicken, Min t, tęskno, Pokusa, Lonker See, Sierść, Meek Oh Why?

Bilety są jeszcze dostępne na oficjalnej stronie — OFF Festival

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Last modified: 18 czerwca, 2018
Close
%d bloggers like this: