Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

[NIEOFICJALNIE] Próba ataku nożownika podczas ewakuacji na Open’er Festival 2022!

Tegoroczna edycja Opene’era przejdzie na pewno do historii. Nie tylko ze względu na powrót po pandemii, czy odwołanie większości gwiazd podczas trzeciego dnia, ale także poprzez prawdopodobny atak nożownika na scenie podczas ewakuacji uczestników.

Do zdarzenia doszło około godziny 22, kiedy to trwała ewakuacja uczestników ze względu na warunki pogodowe jakie miały miejsce na pomorzu. Silna nawałnica przerwała festiwal tuż po pierwszych koncertach, a organizatorzy zmuszeni byli ewakuować uczestników ze względów bezpieczeństwa z terenu festiwalu.

Zamieszanie spowodowane tym faktem i ewakuacja kilkunastotysięcznej publiczności zrodziła spore zamieszanie. Dodatkowo miało dojść do próby ataku nożownika. Do informacji nasz portal dotarł tuż po ponownym otwarciu festiwalu. Do próby ataku nożownika miało dojść chwilę przed ponownym uruchomieniem imprezy.

Portal MusicLovers.pl dotarł do naocznego świadka wydarzenia, który opowiedział nam jak wyglądała sytuacja.

Do zdarzenia miało dość chwilę przed godziną 22, kiedy to jeszcze trwała ewakuacja festiwalowiczów. Znalazłem się podczas tej ewakuacji w punkcie medycznym przy Main Stage, tam gdzie zawsze jest najwięcej ludzi. Było tam trochę osób potrzebujących pomocy – wyziębionych czy nietrzeźwych.

– mówi nasz informator

To właśnie w tym miejscu miało rozpocząć się zdarzenie z nożownikiem.

W pewnym momencie medycy zaczęli krzyczeć „on ma nóż, uciekać„. Wtedy zaczęliśmy uciekać z tego punktu. Kiedy biegłem i spojrzałem się za siebie, zobaczyłem, że za mną i dwiema innymi osobami biegnie człowiek z nożem.

– relacjonuje nasz świadek

Na szczęście udało nam się uciec w zaułek i skryć w karetce. Wtedy właśnie napastnik pobiegł na scenę. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że nikogo tam nie było – ani artystów, ani publiczności. Napastnik upadł ze sceny w pewnym momencie i został ubezwładniony przez policję. Policja przeniosła go ponownie do punktu medycznego, ale już w kajdankach.

– tłumaczy nasz informator

Po godzinie 23:00 nasi redaktorzy uczestniczyli w transmisji na żywo, którą prowadziła Megan Thee Stallion. Ciekawi byliśmy jak skomentuje odwołanie koncertu raperka, jednak dostaliśmy te same informacje, które przekazał nam chwilę wcześniej informator. Z ust artystki również padły słowa o nożowniku.

Zwariowany mężczyzna wskoczył na scenę z nożem. Nożem! Czemu wskoczył na scenę z nożem?! Bardzo mi się to nie podoba, na szczęście nie było mnie tam wtedy. Przewrócił się. Szaleniec z nożem przewrócił się. Martwię się o swoje bezpieczeństwo

– opowiedziała raperka

Udało się również usłyszeć naszemu świadkowi, że napastnikiem miał być jeden z ochroniarzy pracujących przy wydarzeniu. Jedna z ratowniczek miała znaleźć przy nim skręcony banknot, który może wskazywać na to, że zażywał on narkotyki.

Z informacji ustalonych przez nasz portal zaatakowany miał zostać też inny ochroniarz. Nie został on ranny ponieważ miał na sobie kamizelkę ochronną. Jedyną osobą poszkodowaną został sam sprawdza, który zranił się spadając ze sceny.

Wpis ten powstał z informacji otrzymanych od naszego informatora. Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy również do organizatorów festiwalu i czekamy na komentarz. Artykuł będzie aktualizowany

(Visited 32 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 2 lipca, 2022
Close
%d bloggers like this: