Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ NEWS, Zapowiedzi

Niespodzianka! Premiera nowego albumu Taylor Swift

W kwietniu tego roku miała odbyć się trasa koncertowa promująca krążek Lover, jednak pandemia pokrzyżowała plany. Taylor Swift była także zmuszona odwołać wszystkie koncerty.

Artystka nie spoczęła jednak na laurach i czas izolacji społecznej poświęciła na nagranie kolejnej płyty, o czym poinformowała dzisiaj w swoich social mediach:

Niespodzianka. O północy pojawi się mój 8. studyjny album  „Folklore”; całkowicie nowy krążek z piosenkami, które powstały ze wszystkich moich humorów, marzeń, obaw i przemyśleń

Skoro „Folklore” ma się pojawić o północy czasu amerykańskiego, oznacza to, że u nas będzie to piątek o 9:00. Do tego czasu, jak wynika z kolejnego postu artystki, w sieci zadebiutuje również teledysk do utworu cardigan.

Folklore według czasu amerykańskiego pojawi się ok. północy, a w Polsce będzie można go posłuchać w piątek rano. W Internecie zadebiutuje również teledysk do piosenki Cardigan.

Nie jest to standardowa taktyka promująca nowe wydawnictwa Taylor Swift. Marketing przy kolejnych albumach do tej pory ruszał na wiele miesięcy przed premierą. Pojawiały się następne teledyski, a sama piosenkarka podgrzewała atmosferę w swoich mediach społecznościowych. Przy „Folklore” ta cała machina nie miała szans zaistnieć. Ale cóż, w obecnych, pandemicznych czasach, nic nie jest takie jak kiedyś i artystka, nawiązując do słów jednej z jej piosenek, musiała pochować starą Taylor.

Akcja promocyjna jest dosyć niestandardowa. Do tej pory marketing ruszał na wiele miesięcy przed planowaną premierą. Pojawiały się klipy video, a Taylor podgrzewała atmosferę na Facebooku czy Instagramie. Przy opisywanym albumie było inaczej – wszystko ze względu na pandemię korona wirusa. Nic nie jest takie jak dawne, i nawet artystka w jednej z piosenek „pochowała” starą wersję swojej własnej osoby.

Tracklista prezentuje się następująco:

 1. „The 1”     
 2. „Cardigan”     
 3. „The Last Great American Dynasty”     
 4. „Exile” (featuring Bon Iver)     
 5. „My Tears Ricochet”     
 6. „Mirrorball”     
 7. „Seven”     
 8. „August”     
 9. „This Is Me Trying”     
 10. „Illicit Affairs”     
 11. „Invisible String”     
 12. „Mad Woman”     
 13. „Epiphany”     
 14. „Betty”     
 15. „Peace”     
 16. „Hoax”
(Visited 23 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , Last modified: 23 lipca, 2020
Close
%d bloggers like this: