Chcesz dowiedzieć się kto tworzy Twoją ulubioną muzykę?
Teraz możesz zrobić to w aplikacji TIDAL!

Nowa sekcja w aplikacji TIDAL z indywidualnymi profilami poświęconymi m.in. producentom,kompozytorom muzycznym oraz autorom tekstów.

Serwis TIDAL wprowadza interaktywne profile twórców. Jest to kontynuacja funkcji „Twórcy”, dzięki której możemy dowiedzieć się, kto pracował nad danym utworem. Użytkownicy TIDAL mogą sprawdzić dokładnie, kto był za co odpowiedzialny – od osób
w chórkach, autorów tekstów, przez producentów i inżynierów dźwięku, którzy są niezbędni przy tworzeniu nowych utworów. Nowa funkcja to tylko pierwszy krok do zbudowania całego systemu, dzięki któremu każda osoba pracująca przy produkcji muzyki zostanie odpowiednio wyróżniona. TIDAL będzie blisko współpracował z artystami i wytwórniami, aby zebrać jak najwięcej danych.

To kamień milowy dla TIDAL. Kluczowe dla nas jest to, by być miejscem, które w wyjątkowy sposób łączy miłośników muzyki ze swoimi ulubionymi twórcami – powiedział Tony Gervino, TIDAL Senior Vice President, Culture & Content.
Jako platforma muzyczna i kulturowa chcemy podkreślać, że muzyka jest sportem zespołowym – potrzeba utalentowanej ekipy inżynierów dźwięku, autorów tekstów oraz muzyków, aby stworzyć hit. Zdajemy sobie sprawę z przyszłych wyzwań związanych z tworzeniem dokładnego i obszernego katalogu, ale cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na ten ważny krok.

Dostęp do nowej sekcji jest prosty:

• Na profilu artysty wystarczy kliknąć w role znajdujące się pod nazwą artysty lub przewinąć w dół do sekcji Twórczość. Następnie wystarczy kliknąć „Wszystkie” albo wybrać interesującą nas rolę, aby dowiedzieć się więcej (np. Songwriter, Production, Composer, Musician)
• Kliknięcie w określoną rolę spowoduje, że wyświetlą się utwory, które artysta współtworzył
• Kliknięcie strzałki w dół w prawym górnym rogu umożliwia sortowanie utworów po dacie
wydania, popularności, tytule oraz artystach

Rozwijając istniejącą funkcję „Twórcy” i poszerzając jej możliwości, TIDAL staje się pionierem, wyróżniając wszystkie osoby zaangażowane w proces tworzenia muzyki. Celem TIDAL jest stworzenie platformy, która przynosi korzyści zarówno twórcy, jak i użytkownikowi. Ta innowacyjna funkcja pozwala odkrywać i cieszyć się muzyką w nowy sposób dzięki pogłębianiu wiedzy muzycznej każdego fana.

Sekcja Twórczość dostępna jest już dla wszystkich użytkowników TIDAL. Więcej informacji można znaleźć tutaj: TIDAL.com/Credits


TIDAL to międzynarodowa platforma muzyczno-rozrywkowa należąca do artystów, która zapewnia artystom i fanom wyjątkowe, oryginalne i ekskluzywne wydarzenia. Dostępna w 53 krajach usługa streamingowa zawiera ponad 60 milionów utworów i 250 000 wysokiej jakości wideo, w tym podcasty, wywiady, tysiące playlist i program odkrywania młodych artystów TIDAL Rising. TIDAL dostępny jest w wersjach Premium i HiFi – która udostępnia nagrania Master Quality Authenticated (MQA).


Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.tidal.com/pl
Facebook: https://www.facebook.com/TIDALPolska/
Instagram: https://www.instagram.com/tidal_polska/