We wtorek (02.07) Szwedzka policja aresztowała A$AP Rocky’ego. Powodem zatrzymania był wyciek filmu, na którym widać jak raper i jego ekipa atakują nieznanego mężczyznę.
Nagranie ukazuje jak znajomi artysty kopią chłopaka w brzuch, po tym jak A$AP cisnął nim o ziemię.

Sam zainteresowany twierdzi, że powodem całego zajścia było stanięcie w obronie kobiet , które ekipa rapera mijała na ulicy a także uporczywe śledzenie rapera i jego ekipy. Całej sprawie nie pomaga fakt, że nie jest to pierwszy konflikt artysty z prawem. Areszt za bójkę z ochroniarzem a do tego znacząca ilość kokainy przy sobie – takie zdarzenie miało miejsce nie cały rok temu.

Cała sprawa jest w toku – jednak nas bardziej interesuje, co z planowanym na czwartek 4 lipca koncertem na Open’er Festival? Po tym jak z nieznanych powodów odwołano występ Lil Uzi Verta, festiwal wytoczył ciężkie działo, dołączając do line upu jednego z czołowych artystów sceny hip – hopowej na świecie (świadczą o tym wysokie notowania na liście Billboardu). Sytuacja została skomentowana przez biuro prasowe festiwalu – Czekamy na rozwój sytuacji w Szwecji. Nie ma jeszcze żadnych oficjalnych decyzji ani informacji. Na tę chwilę zaplanowane koncerty w Europie mają się odbyć zgodnie z planem. Jeśli nie ma żadnych oficjalnych komunikatów, to oznacza, że wszystko odbywa się zgodnie z planem.

Materiał opublikowany przez portal TMZ oraz oświadczenie, które opublikował raper na swoim koncie na Instagramie znajdziecie poniżej:

K.