W dzisiejszym, Trójkowym Programie Alternatywnym Mikołaj Ziółkowski ogłosił, że do rozpoczęcia tegorocznej edycji Open`er Festival pozostało tylko 111 dni. To niewiele czasu, dlatego dyrektor muzyczny odsłonił dziś kolejną część line-up’u mającą przekonać fanów dobrej muzyki do uczestnictwa w imprezie.

Tym razem ogłoszenia skierowane są do fanów rytmicznego, gitarowego brzmienia i pulsujących syntezatorów. W Gdyni pojawią się:

THE VACCINES

Ich przyjazd do Polski to prawdziwa gratka dla miłośników brytyjskich, indie – rockowych dźwięków. Zespół, który bywa porównywany do The Strokes czy Franz Ferdinand, zgromadzonym słuchaczom przedstawi materiał z najnowszej płyty „English Graffiti”.

DISCLOSURE

Autorzy jednej z najlepszych płyt 2013 roku. Bez ich kompozycji nie może udać się żadna dobra impreza. Disclosure, czyli panowie mający na koncie współpracę z najciekawszymi młodymi artystami, zdolność tworzenia energetycznych, elektronicznych kawałków mają we krwi. Ich set symbolicznie zamknie Open`er Stage.

KAYTRANADA

Młody producent z Montrealu. W swojej muzyce łączy ze sobą uzależniające, hip – hopowe sample, efekty perkusyjne i pulsujące beaty. Oprócz tworzenia własnych utworów, którymi chętnie dzieli się ze swoimi fanami w Internecie, Kaytranada jest autorem cenionych remiksów piosenek Pharella Williamsa czy Beyonce.

NERVY

I na koniec polski akcent, czyli Agim Dzejlilji, Igor Pudło i Jan Młynarski. Trzej panowie pod koniec zeszłego roku wydali wyjątkowe wydawnictwo. Na krążku „Nervy”, który muzycy zaprezentują w Gdyni na żywo z towarzyszeniem orkiestry, instrumenty dęte przeplatają się z syntezatorami i padami. Taką mieszankę eksperymentalnej muzyki trzeba poczuć na własnej skórze!

Przypomnijmy, że Open`er Festival rozpocznie się 1 lipca i potrwa 4 lipca. Swój udział potwierdziły już takie gwiazdy, jak Kasabian, Faithless, The Prodigy, Mumford & Sons czy Alt – J.