Kilka godzin temu zespół One Republic opublikował najnowszą piosenką, która powstała w ciągu ostatnich kilku dni.

Napisana podczas ciężkich dni kwarantanny, w jakich ostatnio żyje cały świat, piosenka w umiarkowanym tempie niesie pełne nadziei przesłanie.

Frontman, Ryan Tedder, przyznał, że tekst jest inspirowany obecnymi wydarzeniami, związanymi z epidemią koronawirusa, która dotknęła praktycznie wszystkie kraje, oraz z emocjami, jakie teraz towarzyszą ludziom na całym świecie. Utwór powstał pod koniec pracy nad piątym albumem One Republic pt. Human. Premiera krążka zaplanowana jest na 8 maja br.

Utwór Better Days powiewem optymizmu i iskrą nadziei w tych trudnych i ciemnych dla nas wszystkich czasach.

Do września 2020 r. część dochodów uzyskanych z Better Days One Republic przeznaczy na Fundusz Pomocy MusiCares’ COVID-19, aby wesprzeć artystów dotkniętych przez epidemię koronawirusa. A o globalnej akcji #loverecordstores, wspierającej niezależne sklepy płytowe w czasie obecnego kryzysu, MusicLovers pisało tutaj.

Przy okazji premiery Better Days One Republic zaprasza fanów do wzięcia udziału w teledysku do tej piosenki poprzez dodawanie nagrań wideo w aplikacji Cinebody. Filmik powinien przedstawiać jakiś uczynek dobroci, np. z domu lub osób pomagających przy obecnej sytuacji na świecie.

Zapraszamy do odsłuchu Better Days.