Ponad trzy lata od ostatniego koncertu, ponad cztery i pół roku od wydania rewelacyjnego albumu AM… Czas wracać! Arctic Monkeys kolejnym headlinerem Open’er Festival 2018!

Alex Turner, Matt Helders, Jamie Cook, Nick O’Malley 12 lat temu wstrząsnęli światem za sprawą albumu Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not – nadal najszybciej sprzedającego się debiutu w historii brytyjskiej muzyki, zdobywcy Mercyury Prize, BRIT Award, NME Award, Q Award i dla najlepszej płyty 2016 roku.

Jednak w byciu Artcic Monkeys nigdy nie chodziło o bicie rekordów i nagrody. To działo się jakby obok. W byciu Arctic Monkeys chodzi o bycie Arctic Monkeys, najlepszym zespołem jaki wydała Anglia w ostatnim dwudziestoleciu. Kiedy ze sklepowych półek każdego dnia znikały dziesiątki tysięcy CD z ich pierwszym albumem oni nagrywali kolejną płytę, koncertowali i wypuszczali single i EP-ki z premierowym materiałem. Zaledwie 15 miesięcy po debiucie na rynku pojawił się Favourite Worst Nightmare, późniejszy zwycięzca BRIT Awards za najlepszą brytyjską płytę 2007, powtarzając sukces sprzed roku.

AM z 2013 roku too jak na razie ostatnia płyta w dyskografii Artcic Monkeys, przy okazji dla wielu także ich najlepszy album. Album przyniósł grupie kolejne nagrody – powtórka z BRIT Awards i NME Awards! Rok 2018 jest tym momentem. Choćby dla fanów z Polski, którzy zobaczą i usłyszą Arctic Monkeys dokładnie pięć lat po ich ostatnim polskim koncercie, w środę, 4 lipca 2018 roku!

Open’er 2018 odbędzie się w dniach 4-7 lipca na lotnisku Gdynia – Kosakowo. Karnety czterodniowe na Open’er 2018 kosztują obecnie 579 zł (659zł z polem namiotowym). Karnety weekendowe to odpowiednio 399 zł (459 zł). Dostępne są bilety jednodniowe w cenie 259 zł.