Już dziś o godzinie 15 otworzą się bramy Toru Wyścigów Konnych Warszawa – Służewiec. Oznacza to początek dwudniowego festiwalu Orange Warsaw Festival 2018.

Orange Warsaw Festival 2018 niezmiennie od lat otwiera w Polsce festiwalowe lato koncertowe. Tradycyjnie koncerty będą odbywać się na dwóch scenach: Orange Stage i Warsaw Stage, na których przed dwa dni festiwalu wystąpi łącznie 18 artystów. Przez dwa czerwcowe dni dla warszawskiej publiczności zagrają najpopularniejsi polscy i zagraniczni artyści! Festiwal otwiera bramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem.

Kto dziś zagra i na jakie koncerty warto się wybrać? Sprawdź poniżej rozpiskę artystów wraz z godzinami, o których rozpoczną się ich koncerty!


Orange Warsaw Festival 2018 – Dzień 1


O.S.T.R. – Orange Stage 17:00

Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 4 platynowych płyt. Trzykrotny laureat Fryderyka Nagrody Akademii Fonograficznej. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Płyty O.S.T.R. wydawane są w wyjątkowej oprawie edytorskiej i ciągle zdobywają szczyty list sprzedaży!

Dua Lipa – Orange Stage 19:00

Każdy debiutujący artysta marzy o takim roku, jakim dla Dua Lipy było ostatnich dwanaście miesięcy. Kiedy my bawiliśmy się podczas pierwszego dnia Orange Warsaw Festival 2017, na rynku ukazywał się jej debiutancki album zatytułowany po prostu Dua Lipa. Za sprawą wcześniejszych singli była to jedna z najbardziej oczekiwanych płyt roku, co potwierdziły liczby i nagrody.

Sam Smith – Orange Stage 21:00

Minęło dokładnie 3,5 roku, od kiedy Sam Smith wydał swój debiutancki album, stając się jednym z największych współczesnych artystów, z ponad 12 milionami sprzedanych albumów, imponującą liczbą nagród – m.in. Oscarem, Złotym Globem, czterema nagrodami Grammy i trzema BRIT Awards. Pierwszy singiel promujący nowy album, Too Good At Goodbyes osiągnął globalny sukces za sprawą popularności we wszystkich serwisach streamingowych i zapewnił Samowi szósty numer 1 na liście UK Top 40! Artysta promować będzie swój najnowszy album The Thrill of It All.

LCD Soundsystem – Orange Stage 23:00

James Murphy założył LCD Soundsystem w 2002 roku. Na zdominowanej przez gitarowe granie nowojorskiej scenie jego muzyka był czymś absolutnie odświeżającym. Wszystkie trzy albumy – imienny debiut (2005), Sound Of Silver (2007) i This is Happening – były kamieniami milowymi i dla gatunku i dla samego zespołu. Otrzymywały świetne recenzje i budowały opinie zespołu, doskonale łączącego retro z nowymi trendami w muzyce. 1 września 2017 ukazała się czwarta płyta zespołu, American Dream, i z miejsca wylądowała na szczycie amerykańskiego Billboardu. Zbliżające się podsumowania muzyczne będą zdominowane przez ten album, a rok 2018 przyniesie nam koncert formacji na Orange Warsaw Festival.


Sonar – Warsaw Stage 16:00

Projekt Łukasza Stachurko (Rysy) i Leny Osińskiej już dwa lata temu namieszał na stołecznej scenie. O wydanym w marcu albumie Torino mówi się jeszcze więcej. Niby nie zmieniło się zbyt wiele, ale to tylko pozory, bo dzięki tej płycie możemy poznać nowe oblicze zespołu – bardziej klubowe i taneczne.

Rebeka – Warsaw Stage 18:00

Rebeka to polski zespół muzyczny wykonujący electro pop, założony w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skwarek. W 2010 skład zwiększył się o drugą osobę – Bartosza Szczęsnego. Charakterystyczne dla zespołu jest wykorzystywanie keyboardu Casio w połączeniu z komputerem oraz emocjonalne, minimalistyczne kompozycje połączone z tekstami w języku angielskim. Zespół ma na koncie wiele koncertów, jak też single Fail, Stars i debiutancką płytę Hellada, na którą składa się dwanaście kompozycji.

Ralph Kaminski – Warsaw Stage 20:00

W wypadku tego artysty, określenie „idzie jak burza” należałoby zastąpić „idzie jak morze”! Od momentu wydania pod koniec 2016 roku debiutanckiego albumu M O R Z E kariera Ralpha rośnie wprost proporcjonalnie do miesięcy dzielących nas od premiery płyty. Im dalej, tym popularniej. Jego muzyka jest dojrzała, głęboka i poruszająca, głównie dzięki różnorodnemu, wymykającemu się oczywistym klasyfikacjom wokalowi artysty.

Nines – Warsaw Stage 22:15

Wielka Brytania coraz śmielej rozpycha się na scenie hiphopowej. Po ogromnych sukcesach Skepty i Stormzy’ego następny w kolejce jest Nines. 28-letni raper z Londynu dwa lata temu podpisał kontrakt z XL Recordings, stając się naturalnym następcą Dizzy’ego Rascala w katalogu tej szanowanej wytwórni. Gorąco wokół artysty zrobiło się w 2015 roku, kiedy ukazał się jego mixtape one Foot In, a promujący go singiel Can’t Blame Me zyskał w szybkim tempie 10 milionów odtworzeń.
Pełny debiut miał premierę w lutym 2017 roku, już pod marką XL. W kwietniu tego roku powrócił z kolejnym wydawnictwem, powtarzając sukces debiutu na listach przebojów. Do Polski Nines przyjedzie po raz pierwszy.

Rasmentalism – Warsaw Stage 00:30

Dokładnie dziesięć lat temu ukazywał się ich debiutancki materiał Dobra muzyka, ładne życie, potem przyszedł kontrakt z wytwórnią Asfalt, premiera przełomowego materiału Za Młodzi na Heroda, a dziś świętują sukces świeżo opublikowanej płyty Tango, na której opowiadają miejską historię miłosną zamkniętą w 11 częściach. W tej opowieści ważną rolę spełniają goście, chyba dawno niedobrani z takim wyczuciem i klasą – Rosalie, Taco Hemingway, Otsochodzi czy Vito z Bitaminy.