Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Premierowe Utwory

Paulina Przybysz śpiewa w obronie lasów. Posłuchaj singla „Liść”

Najnowszy singiel Liść Pauliny Przybysz wspiera kampanię Greenpeace „Chrońmy lasy”. Wokalistka od lat zaangażowana jest w działania na rzecz planety. „Tym razem zwraca uwagę na wyjątkowe piękno polskich lasów, problem postępującej dewastacji przyrody i niewystarczającej ochrony starych lasów” – czytamy w opisie piosenki.

„Piosenka Liść powstała w marcu 2020, w czasie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach. Nie było mi bardzo źle, bo mieszkam praktycznie w lesie. Codziennie robiłam długie spacery, które wydawały się jednym z ważniejszych do wykonania zadań i choć teoretycznie nie przynoszą wymiernej, namacalnej korzyści, to samo obcowanie z naturą, bogactwem dźwięków, które w zasadzie czytałam jako leczniczą ciszę, obserwowanie zmian na drzewach, mchu, zadziwiającej różnorodności grzybów, tempa rzeki, śledzenie dzięciołów, zastyganie na widok sarny czy dzika, totalnie uziemiało moje myśli i ciało. Kiedy tam jesteś, wiesz, że wszystko co tam się wydarza, ma racje i otwiera cię na czucie bez zbędnych słów. Kocham Las, był tu przed nami, robi wspaniałą robotę i należy mu się nasza opieka” – opisuje wokalistka. „Od lat łączę swój głos i energię z Greenpeace. Podziwiam pracę aktywistów, którzy swoją wrażliwość potrafią odważnie odkrywać w konfrontacji z wielkimi przeciwnikami. Staram się to robić w swojej sztuce i mam nadzieję, że to co robię jest też zmianą” – dodaje.

„Decyzja Pauliny Przybysz, aby wesprzeć naszą kampanię „Chrońmy lasy” swoim poruszającym, premierowym utworem to dla nas ogromne wyróżnienie. To też pierwsza tego typu współpraca w historii Greenpeace Polska. Tysiące Polek i Polaków chcą lepszej ochrony tego, co w naszej przyrodzie najpiękniejsze. Mamy nadzieję, że dzięki wyjątkowemu głosowi artystki będzie ich jeszcze więcej” – mówi Martyna Zimniewska z Greenpeace Polska.

Apel o lepszą ochronę polskich lasów można podpisać na stronie: www.chronmylasy.pl

(Visited 13 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 4 sierpnia, 2020
Close
%d bloggers like this: