Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Pharrell Williams obchodzi 47 urodziny

5 kwietnia 1973 roku w mieście Virginia Beach urodził się Pharrell Williams.

Amerykański piosenkarz, raper i producent muzyczny wykonuje głównie muzykę pop i R&B. Współpracował m.in. z Gwen Stefani, Kanye Westem, Snoop Dogiem, Edem Sheeranem.

Jego ogromnym hitem stała się piosenka Happy, która weszła w skład ścieżki dźwiękowej animowanego filmu Minionki rozrabiają (2013). Singiel promował jego drugi solowy album Girl (2014). Williams napisał, wykonał i wyprodukował ten utwór, który otrzymał nominację do Oscara w kategorii Najlepsza Piosenka Oryginalna. Debiutanckim albumem piosenkarza był krążek In My Mind (2006). W jego skład weszło 15 utworów.

Na szczytach list przebojów znalazły się również kawałki, będące wynikiem współpracy z innymi artystami. Singiel Get Lucky z 2013 roku, francuskiego zespołu Daft Punk, w wielu krajach świata znajdował się na 1. miejscu radiowych hitów. Przy utworze pracował również Williams. Tego samego roku piosenkarz był współproducentem piosenki Robina Thicke’a Blurred Lines i gościnnie wystąpił w teledysku oraz jako wokal towarzyszący. Teledysk i sam utwór wzbudził wiele kontrowersji, ale nie przeszkodziło to w osiągnięciu ogromnego sukcesu. Utwór był jednym z najczęściej odtwarzanych w stacjach radiowych Polski i innych krajów. Singiel Calvina Harrisa z udziałem Pharrella Williamsa, Katty Perry i Big Seana stał się w 2017 roku hitem lata. Disco-funkowy utwór znalazł się na 1. pozycji listy najlepiej sprzedających się singli w Wielkiej Brytanii.

Z racji urodzin Pharrella Williamsa przypominam poniżej kilka jego oraz z jego udziałem.

(Visited 101 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 5 kwietnia, 2020
Close
%d bloggers like this: