Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS

Pierwsza rocznica śmierci Kory

Minął już dokładnie rok od śmierci wybitnej, polskiej artystki – Kory. Wokalistka zmarła w wieku 67 lat, przegrała walkę z rakiem.

Piosenkarka zmarła w wieku 67 lat. Olga Jackowska była znana szerszej publiczności pod pseudonimem „Kora”. Artystka zmarła w sobotę nad ranem (28 lipca 2018 roku) w swoim domu w Bliżowie koło Zamościa. Kora przegrała walkę z nowotworem. Chorowała na niego od 2013 roku.

Kora była od 1976 roku wokalistką zespołu Maanam. Razem z zespołem wydała 11 albumów studyjnych. Piosenkami, które na zawsze pozostaną nam w głowie są: Cykady na Cykladach, Krakowski Spleen, Kocham cię, kochanie moje, Lipstick On The Glass, Boskie Buenos i wiele więcej. Ostatnim albumem grupy były Znaki Szczególne z 2004 roku.

Kora była żoną Kamila Sipowicza, z którym miała syna Szymona. Wcześniej była żoną Marka Jackowskiego, który był jednym z założycieli Maanamu. Razem z Jackowskim miała syna Mateusza.

Maanam rozpadł się w 2008 roku. Po rozpadzie tej legendarnej grupy wokalistka koncertowała solo oraz udzielała się w innych dziedzinach życia artystycznego. W latach 2011-2016 była jurorką programu Must Be The Music. Tylko Muzyka nadawanego w telewizji Polsat.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Kora
(Visited 6 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 28 lipca, 2019
Close
%d bloggers like this: