Po raz 17 na wrocławskim Rynku zgromadzili się fani gitarowego grania. Wiemy już, że ustanowiony w 2018 roku rekord został pobity.

W tym roku utwór Jimiego Hendrixa Hey Joe wykonało wspólnie 7423 gitarzystów, o dwunastu więcej niż w 2018. Jest to już 17 próba ustanowienia gitarowego rekordu Guinnessa, która tradycyjnie odbywa się na początku wrocławskiej majówki.

Próba bicia rekordu odbyła się tuż po godzinie 16:00, wyniki przekazali ze sceny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i pomysłodawca imprezy, muzyk Leszek Cichoński.

Mamy kolejny rekord – 7423 gitary, to tylko o dwanaście gitar więcej niż w ubiegłym roku. Dziękuję wam. Będziemy się spotykać co roku po to, żeby w imię Jimiego łączyć się przez muzykę – mówił Leszek Cichoński

Wydarzenie to gromadzi również na scenie wielu zaproszonych muzycznych gości. W tym roku razem z uczestnikami zagrali m.in. muzycy zespołu Slade, Jennifer Batter, Stan Skibby, Jussi „Amen” Sydanmaa z zespołu Lordi i Leszek Możdżer.

Przypomnijmy, że obecnie trwa we Wrocławiu 3-Majówka. Koncerty odbywają się codziennie w dniach 1-3 maja na Pergoli przy Hali Stulecia. Podczas festiwalu wystąpią między innymi Napalm Death, Slade, Nocny Kochanek, Organek, Mela Koteluk, The Dumplings, Pidżama Porno, Krzysztof Zalewski i Kult. Więcej informacji przeczytacie tutaj.

fot . Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta