Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Pobito gitarowy rekord Guinnessa we Wrocławiu! „Hey Joe” zagrało prawie 7,5 tysiąca osób

Po raz 17 na wrocławskim Rynku zgromadzili się fani gitarowego grania. Wiemy już, że ustanowiony w 2018 roku rekord został pobity.

W tym roku utwór Jimiego Hendrixa Hey Joe wykonało wspólnie 7423 gitarzystów, o dwunastu więcej niż w 2018. Jest to już 17 próba ustanowienia gitarowego rekordu Guinnessa, która tradycyjnie odbywa się na początku wrocławskiej majówki.

Próba bicia rekordu odbyła się tuż po godzinie 16:00, wyniki przekazali ze sceny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk i pomysłodawca imprezy, muzyk Leszek Cichoński.

Mamy kolejny rekord – 7423 gitary, to tylko o dwanaście gitar więcej niż w ubiegłym roku. Dziękuję wam. Będziemy się spotykać co roku po to, żeby w imię Jimiego łączyć się przez muzykę – mówił Leszek Cichoński

https://youtu.be/NasHQzNJiB4

Wydarzenie to gromadzi również na scenie wielu zaproszonych muzycznych gości. W tym roku razem z uczestnikami zagrali m.in. muzycy zespołu Slade, Jennifer Batter, Stan Skibby, Jussi „Amen” Sydanmaa z zespołu Lordi i Leszek Możdżer.

Przypomnijmy, że obecnie trwa we Wrocławiu 3-Majówka. Koncerty odbywają się codziennie w dniach 1-3 maja na Pergoli przy Hali Stulecia. Podczas festiwalu wystąpią między innymi Napalm Death, Slade, Nocny Kochanek, Organek, Mela Koteluk, The Dumplings, Pidżama Porno, Krzysztof Zalewski i Kult. Więcej informacji przeczytacie tutaj.

fot . Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta

(Visited 12 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 1 maja, 2019
Close
%d bloggers like this: