Po ogromnym sukcesie Roksany Węgiel podczas tegorocznej Eurowizji Junior poznaliśmy pierwsze informacje odnośnie przyszłorocznego konkursu. To już oficjalne, Polska zostala organizatorem przyszłorocznego festiwalu.

W listopadzie Roksana Węgiel, reprezentująca Polskę wygrała Eurowizję Junior 2018. W finale zaprezentowała piosenkę Anyone I Want to Be co dało Polsce pierwsze zwycięstwo w tym konkursie.

Jacek Kurski, prezes TVP, zapowiedział, że Polska będzie starała się o organizację przyszłorocznej edycji. Jest również za wcześnie, aby spekulować które miasto miałoby to zorganizować. Wniosek naszego kraju został pozytywnie rozpatrzony.

Jon Ola Sand, dyrektor EBU ds. Wydarzeń Telewizyjnych:

Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza. Z niecierpliwością czekamy na wizję jaką zaprezentuje Telewizja Polska przy organizacji tego wydarzenia!.

Poznaliśmy również komentarz Prezesa Telewizji Polskiej odnośnie wyboru Polski, jako organizatora.

Od początku powtarzałem, że Telewizja Polska jest gotowa podjąć się tego wyzwania. Jesteśmy przygotowani organizacyjnie, ale także kreatywnie i jestem przekonany, że Eurowizja Junior w 2019 roku zostanie zapamiętana na lata – podobnie jak niesamowity występ Roksany Węgiel, który na pewno przejdzie do historii konkursu. Jednak od dziś nie patrzymy w przeszłość, skupiamy się tylko na ciężkiej pracy, żeby olśnić publiczność w 2019 r. dokładnie tak jak zrobiła to Roksana w Mińsku. Telewizja Polska to zespół wspaniałych, kreatywnych ludzi, którzy kochają nowe wyzwania, a to jest jedno z najciekawszych przed jakimi stanęli – powiedział Prezes TVP Jacek Kurski.