Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Soundrive ogłasza pierwszych artystów

To może być jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych nadchodzącego lata.  Soundrive w niekonwencjonalny sposób zaprezentował pierwszą część swojego line-up’u.

Oprócz komercyjnego Open`era Trójmiasto do pewnego czasu nie mogło poszczycić się festiwalem z prawdziwego zdarzenia. Od kilku lat mieszkańcy wybrzeża nie mają się już czego wstydzić – Soundrive, który odbywa się w gdańskim klubie B90, to jedna z ciekawszych propozycji dla fanów muzyki alternatywnej. W trakcie zeszłorocznej edycji zagrały takie zespoły, jak Austra, Baths czy Unknown Mortal Orchestra. Trzy dni pełne świeżych dźwięków zyskały pozytywne recenzje od słuchaczy i krytyków. Nic dziwnego, że wszyscy tam obecni wyczekują września 2015 roku z jeszcze większą niecierpliwością.

Pomimo tylu pochwał, organizatorzy nie zamierzali spocząć na laurach. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczny Soundrive (od 3 do 5 września, przypominamy!) będzie o niebo lepszy. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze cztery projekty, które od pojawią się w Gdańsku: świeży projekt z Wielkiej Brytanii, czyli All We Are, trip – hopowe, hipnotyzujące Glass Animals, indie – rockowe Gengahr i ambientowe East India Youth.

Na uwagę zasługuje fakt, w jaki sposób organizatorzy zaprezentowali odbiorcom wykonawców. Nie było to klasyczne ogłoszenie w radiu czy na oficjalnym Facebooku – aby dowiedzieć się, kto wystąpi na Soundrive, należało rozwiązać cztery rebusy. Zagadka logiczna połączona była z konkursem – pierwsza osoba, która przesłała prawidłowe rozwiązanie drogą mailową, otrzymała karnet na imprezę. Tak powinien wyglądać PR polskich festiwali!

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , Last modified: 15 lutego, 2015
Close
%d bloggers like this: