Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Albumy, DZIAŁ KONCERTY, DZIAŁ NEWS, Informacje ogólne, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia, Premierowe Utwory

Voo Voo i Ørganek promują „Placówkę ’44”

„Palec na cynglu” to pierwszy singel promujący album i koncert „Palcówka’44” przygotowany przez Voo Voo na zmówienie Muzeum Powstania Warszawskiego. W nagraniu udział wziął Ørganek.

Tematem, wokół którego Voo Voo zbudowało koncepcję muzyczną albumu i koncertu, jest konkurs poetycki pod nazwą Placówka ’44, który został ogłoszony podczas powstania warszawskiego, w sierpniu 1944 roku na Pradze.

Na płycie znajduje się 12 utworów skomponowanych przez muzyków z zespołu Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Karima Martusewicza i Michała Bryndala. Teksty to w większości opracowania wierszy nadesłanych na konkurs Placówka ’44 oraz innych utworów powstałych w okresie powstania warszawskiego.

Do zaśpiewania numerów na płycie zespół Voo Voo zaprosił gości, przedstawicieli młodego pokolenia muzyków: Tomka Makowieckiego, Justynę Święs (The Dumplings), Barbarę Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Ørganka i Barbarę Wrońską (Pustki). Producentem muzycznym albumu jest Wojciech Waglewski.

Oto tracklista:
„Żołnierzom 690 zgrupowania”
„Sierpień”
„Dziś idę walczyć, mamo”
„1 sierpnia”
„Modlitwa warszawska”
„Do szturmu”
„Palec na cynglu”
„Czemu na wojence ładnie”
„Po latach”
„Kołysanka”
„Słowa pożegnania”
„Przyśniła się dzieciom Polska”

Koncert „Placówka ’44” odbędzie się 24 lipca w Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. Bilety do nabycia w przedsprzedaży (w kasie Muzeum oraz on-line) lub bezpośrednio przed koncertem.

Tego samego dnia do sprzedaży trafi album „Placówka ’44”.

Ostatnia płyta Voo Voo to „Dobry wieczór” z października 2014 roku.

Debiut grupy Ørganek, „Głupi”, miał premierę w maju 2014 roku.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Tagi: , , Last modified: 20 lipca, 2015
Close
%d bloggers like this: