Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Wokalista Fall Out Boy obchodzi urodziny! Patrick Stump kończy 36 lat

Patrick Martin Stumph, znany jako Patrick Stump, urodził się w Evanston 27 kwietnia 1984 roku.

Wokalista, multiinstrumentalista, producent muzyczny pochodzi z muzycznej rodziny. Jego ojciec jest śpiewakiem folkowym, a brat – zawodowym skrzypkiem. Stump gra na gitarze, perkusji, fortepianie, saksofonie, trąbce, mandolinie.

W 2001 r. razem z gitarzystą Joe Trohmanem i basistą Petem Wentzem stworzyli zespół Fall Out Boy, gdzie Stump jest frontmanem wokalistą oraz gitarzystą. W skład grupy, grającej głównie muzykę punkową, rockową, popowo-punkową, wchodzi także perkusista, Andy Hurley. Zespół funkcjonował do 2009 r., po czym muzycy zadecydowali o przerwie. Stump skupił się na solowej karierze i w 2011 r. pojawił się jego solowy album studyjny – Soul Punk. W 2013 r. członkowie zespołu reaktywowali działalność i grupa tworzy do dziś.

Patrick Stump – indywidualnie, jak i z Fall Out Boy – współpracował z wieloma znanymi muzykami i zespołami, m.in. z Eltonem Johnem, Martinem Garixem, Panic! at the Disco, Blink-182, Lupe Fiasco i innymi. Członkowie Fall Out Boy wystąpili także w kilku odcinkach „One Tree Hill” (2003-2012), a ich muzyka była często wykorzystywana w soundtracku serialu. W maju Fall Out Boy rozpoczną wspólną, międzynarodową trasę koncertową razem z zespołami Green Day i Weezer. Hella Mega Tour potrwa do listopada 2020.

Stump i Fall Out Boy zdobyli sławę i uznanie fanów na całym świecie. Wydali 7 wspólnych albumów. Głos Stumpa, który razem z Petem tworzy większość piosenek, zachwycił słuchaczy m.in. w hitach Centuries, Dance, Dance, My Songs Know What You Did In The Dark, Sugar, We’re Going Down, Summer Days.

Z okazji urodzin Patricka przygotowaliśmy kilka hitów z udziałem jego nietuzinkowego wokalu!

(Visited 44 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , Last modified: 27 kwietnia, 2020
Close
%d bloggers like this: