To już pewne! Wu-Tang Clan nie przyjedzie do Polski na koncert, który odbyć miał się w ramach pierwszej edycji Fest Festival. Organizatorzy szybko jednak zareagowali i na zastępstwo przyjedzie nie kto inny, jak Schoolboy Q.

Koncert Wu-Tang Clan musiał zostać odwołany ze względu na to, że członkowie grupy w ostatniej chwili zmienili swoje plany. Muzycy mieli zagrać pierwszego dnia festiwalu jako jeden z głównych headlinerów pierwszej edycji Fest Festival. Początkowo miała wystąpić tylko część zespołu, jednak ostatecznie nie udało się dojść do porozumienia.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy informację, że część grupy zmieniła plany na najbliższe dni, co skutkowałoby przyjazdem tylko części zespołu. Zostały podjęte próby zmiany stanowiska artystów zarówno z naszej strony, jak i managementu. […] W świetle wszystkich zdarzeń w ostatnich godzinach otrzymaliśmy informację o oficjalnym odwołaniu koncertu. […] Od początku byliśmy zapewniani, że uda się zorganizować przedsięwzięcie, w którym wezmą udział wszyscy artyści zespołu. Potwierdzaliśmy tę wiadomość wielokrotnie, o czym też często Was informowaliśmy.

Nowy headliner Fest Festivalu to jeden z czołowych kalifornijskich raperów, a także reprezentant wytwórni Top Dawg Entertainment, z którą związany jest także Kendrick Lamar czy Jay Rock. Szerszej publiczności Schoolboy Q dał się poznać w roku 2011, kiedy wydał pierwszy album pt. Setbacks. Od tamtej pory ukazały się także takie tytuły jak Habits & Contradictions, Oxymoron, Blank Face oraz wydany w tym roku CrasH Talk.

Bilety na wydarzenie można cały czas zakupić na stronie internetowej festiwalu – www.festfestival.pl/bilety. Koszt karnetu dwudniowego to tylko 289 złotych za ponad 90 artystów, którzy wystąpią na festiwalu. Jest również opcja biletów jednodniowych, które są dostępne w cenie 179 złotych, z kolei wejście na camping to koszt jedynie 100 złotych.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Schoolboy Q