Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

ZAZ na trzech koncertach w Polsce!

Ceniona w Polsce francuska wokalistka ZAZ wystąpi w listopadzie w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni.

Koncerty odbędą się w następujących miejscach:
24.11. Warszawa, Progresja Music Zone
25.11. Wrocław, Eter
26.11. Gdynia, Ucho

10 listopada 2014 roku ukazała się nowa płyta ZAZ. Krążek nosi tytuł „Paris”. Na zapowiadanym albumie znalazły się między innymi duety ZAZ z wielkim Charlesem Aznavourem i młodą zdolną kanadyjską piosenkarką Nikki Yanofsky. W studiu wspomógł artystę także legendarny producent Quincy Jones.

ZAZ zaprosiła do współpracy wielkiego Quincy’ego Jonesa (m.in. „Thriller” Michaela Jacksona), a ten zaproszenie przyjął. Amerykanin jest pod wielkim wrażeniem głosu Francuzki, czemu niejednokrotnie dał wyraz. „Ona ma prawdziwie bluesowy głos”– mówił Quincy. Piosenki na „Paris” ZAZ nagrała z towarzyszeniem big bandu. „Czuć energię każdego muzyka. Wprost nie da się usiedzieć” – zapewnia piosenkarka. Jako pierwsza płytę promuje przeróbka utworu Maurice’a Chevaliera „Paris sera toujours Paris”. Utworu, który „oddaje wolnego ducha miasta”, jak mówi ZAZ. Płyta to mieszanka jazzu, folku, francuskiej chanson, tanga. Zawiera w większości interpretacje utworów poświęconych stolicy Francji (m.in. Charlesa Trenet, Léo Férré’a).

Wokalistka wydała dotychczas dwa albumy studyjne. „ZAZ” z 2010 roku pokryła się w Polsce podwójną platyną (i wylądowała na szczycie OLISU-u). Druga płyta „Recto Verso” ukazała się w 2013 roku i rozeszła się na świecie w nakładzie 1,5 miliona sztuk.

(Visited 9 times, 1 visits today)
Tagi: Last modified: 2 sierpnia, 2015
Close
%d bloggers like this: