Natalia Przybysz zaprezentowała okładkę oraz tytuł nowego albumu. Jak Malować Ogień to piąta solowa, autorska płyta artystki.

Materiał jest naturalną konsekwencją i rozwinięciem brzmień oraz kompozycji, które ukazały się na poprzednich wydawnictwach – Prąd i Światło nocne. Uwagę zwraca fakt, że Natalia postawiła zarówno na treść, jak i formę – album na CD oraz winylu wykonany jest z surowców pochodzących z recyklingu.

Oprócz producenta i gitarzysty Jurka Zagórskiego do współprodukcji dołączył Mateusz Waśkiewicz oraz sekcja rytmiczna – Kuba Staruszkiewicz i Pat Stawiński. Za wszystkie melodie i historie opowiedziane głosem odpowiada oczywiście Natalia Przybysz. Gościnnie wystąpił wiolonczelista Michał Pepol.

Natalia Przybysz, wytwórnia Kayax oraz tłocznia WM Fono postanowili stworzyć CD i winyl w możliwie, jak najbardziej ekologiczny sposób. W przypadku CD ilość aluminium została zredukowana do niezbędnego minimum potrzebnego do zapisu danych. Dodatkowo zrezygnowano z zadrukowania płyty, co wyeliminowało użycie kolejnych substancji chemicznych.

Premiera albumu będzie miała miejsce 25 października. Artystka będzie pełniła „dyżur” w siedzibie Kayaxu (Obrońców 2B, Warszawa) w dniu premiery w godzinach 15:00 – 19:00.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Natalia Przybysz