Tegoroczna jesień zapowiada wiele muzycznych nowości. Do grona albumowych zapowiedzi dołączył zespół The Neighbourhood, który 25 września wyda czwarty studyjny krążek Chip Chrome & the Mono-Tones.

Autorzy hitu Sweather Weather niedawno udostępnili zapowiedź płyty w postaci utworu Cherry Flavoured wraz z rysunkowym teledyskiem. Lekko psychodeliczne animacje utrzymane są w różnorakich, żywych kolorach. Animowana postać wokalisty Jessego Rutherforda wstaje z łóżka, wystrzeliwuje w kosmos, a także przechadza się ulicami miasta. Fabułę opisuje ciepły, przyjemny głos frontmana The Neighbourhood.

W oświadczeniu prasowym Rutherford opisał znaczenie utworu Cherry Flavoured. „To jest coś, co może wyglądać na bardzo dobre i słodkie, gdy o tym mówisz, a tak naprawdę może okazać się całkiem inne”. Wokalista przyznał, że nadchodzący album poprowadzi zespół w nowym kierunku. Przedstawił także swoje alter ego w postaci Chipa Chrome’a. „Chciałem inaczej mówić o muzyce. Czasem ciężko ubrać mi coś w słowa (…). Chip pomógł mi odnaleźć ten głos. Jest lepszym liderem niż ja mógłbym być dla tego projektu, dla chłopaków i dla moich przyjaciół. Mono-Tones to głosy w mojej głowie, które zawsze są obecne. Mogą być trochę nawiedzające i nie pozwalają mi spać w nocy, ale ufam ich gustowi”.

W tym roku The Neighbourhood wystąpi w Polsce na 3 koncertach!

  • 29.11 – Warszawa, COS Torwar (przeniesiony z 13.02)
  • 11.12 – Kraków, Klub Studio (przeniesiony z 14.02)
  • 12.12 – Kraków, Klub Studio (dodatkowy koncert)

Bilety dostępne na eBilet.pl.

Za reżyserię i animację klipu odpowiedzialny jest Christopher Wilson.