Najnowsza piosenka Madonny nie trafiła do rotacji jednych z największych stacji radiowych w Wielkiej Brytanii. Mowa tutaj o BBC Radio 1 i Radio 2.

Od środy fani mogą słuchać nowego singla Madonny zatytułowanego Medellín. Utwór miał swoją premierę w stacji Apple Music – Beats 1 w programie Zane’a Lowe’a. Piosenka nie znajdzie się za to w stałych rotacjach BBC Radio 1 i 2.

BBC Radio 2 zagrało Medellín dokładnie dwa razy: w dniu premiery i następnego dnia. W Radio 1 piosenka nie pojawiła się wcale. W oświadczeniu BBC pisze.

Poszczególne stacje podejmują własne decyzje dotyczące granych piosenek w oparciu o to, czego oczekuje publiczność – bez uwzględniania innych kryteriów.

Podobna sytuacja ze stacją BBC Radio 1 pojawiła się w 2015 roku podczas promocji albumu Rebel Heart. Kiedy to radio postanowiło nie grać singla Living For Love. Madonna nazwała wtedy Radio 1 „dyskryminacyjnym i niesprawiedliwym”. Sprawę skomentował w 2015 roku dyrektor muzyczny stacji – George Ergatoudis.

Idziemy za młodą publicznością. Musimy skoncentrować się na ludziach w wieku 15-30 lat. Staramy się obniżyć średni wiek naszych odbiorców. To jest coś, na czym bardzo nam zależy. Zdecydowana większość ludzi, którzy lubią muzykę Madonny, ma ponad 30 lat i szczerze mówiąc, odchodzimy od niej.

W Polsce obecnie rotacja wygląda dobrze. Singiel pojawił się na antenie Radia Eska, Weekend FM, Radia Szczecin czy w nowościach Programu Trzeciego Polskiego Radia.