30 marca 1968 r. w kanadyjskim mieście Charlemagne przyszła na świat Céline Marie Claudette Dion.

Światowej sławy piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów, jedna z czołowych przedstawicielek gatunków: adult contemporary, pop, soft rock, swoją karierę rozpoczęła w wieku 12 lat. Pochodzi z ubogiej, wielodzietnej rodziny, której muzyka zawsze była częścią. Do sukcesu przyczynił się jej pierwszy menedżer (i przyszły mąż artystki) Réne Angélil, który wówczas zwrócił uwagę na niesamowity głos nastoletniej Céline. Aby sfinansować nagranie pierwszej płyty Dion, Angélil zastawił swój dom. Tak oto został wydany jej pierwszy album La voix du bon Dieu (1981).

Największym hitem, wiążącym się z nazwiskiem Céline Dion, jest niewątpliwie utwór My Heart Will Go On. Piosenka została skomponowana na potrzeby filmu Titanic (1997) i znalazła się na płycie Let’s Talk About Love (1997). Artystka wydała 15 albumów francuskojęzycznych i 12 anglojęzycznych. Jest laureatką pięciu Nagród Grammy.

W 2008 premierę miał film o życiu artystki pt. Céline (reż. Jeff Woolnough). W rolę piosenkarki wcieliła się Christine Ghawi, a jej menedżera zagrał Enrico Colantoni.

Z okazji 52. urodzin Céline Dion przypominamy 10 jej największych hitów!