Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa wielu artystów (muzyków, aktorów i nie tylko) przyłącza się do pomocy w walce z trudnym przeciwnikiem zarazy, która rozprzestrzeniła się na cały świat. Również Avril Lavigne postanowiła nie pozostać bierną i wesprzeć tych, którzy na co dzień są najbardziej wystawieni na zarażenie, a mimo to wypełniają swoje obowiązki, dzielnie służąc społeczeństwu.

Kanadyjska piosenkarka ponownie nagrała utwór Warrior, który wchodzi w skład wydanego w lutym ubiegłego roku jej szóstego studyjnego albumu Head Above Water. Treści piosenek tworzących krążek czerpią inspirację z osobistej walki Avril z przebytą boreliozą. Re-nagranie nosi tytuł We Are Warriors. Słowa piosenki niosą pokrzepienie i motywację wszystkim, którzy walczą z wirusem na pierwszej linii frontu. Na swoim profilu na Twitterze, Avril napisała, że każdego dnia wiele ludzi zakłada zbroję i wyrusza na prawdziwą walkę, a w ciągu krótkiego czasu („jednej nocy”) wszyscy przemieniliśmy się w wojowników. „Proste zadania, takie jak dostarczenie poczty, stały się dziś bohaterskim wyczynem.” – przyznała. „Wszystkim pracownikom szpitala, poczty, sklepów, policjantom i strażakom – każdemu z was, których świat został wstrząśnięty. To dla was.” – dodała.

Cały dochód z We Are Warriors zostanie przekazany międzynarodowej organizacji humanitarnej dla pracowników służby zdrowia – Project Hope. Lavigne zachęciła swoich fanów i wszystkich, którzy pragną przyłączyć się do pomagania, do wzięcia udziału w zbiórce. Avril podziękowała wszystkim pracownikom, którzy mają lub mogą mieć bezpośredni kontakt z wirusem, a którzy wciąż służą innym swoją pracą i zaangażowaniem. Przekazała również, że chce, aby wiedzieli, że jest z nimi myślami i ich wspiera.