Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am Inne

Córka Chrisa Cornella rusza z podcastem dotyczącym zdrowia psychicznego

W poniedziałek 18 maja minęła trzecia rocznica śmierci Chrisa Cornella – byłego wokalisty zespołów Soundgarden i Audioslave, oraz bliskiego przyjaciela Chestera Benningtona. W związku z tą datą, 20-letnia córka wokalisty – Lily Cornell Silver – ruszyła z podcastem dotyczącym zdrowia psychicznego. Projekt ma na celu uczcić pamięć Chrisa, który przez wiele lat zmagał się z depresją i w 2017 r. popełnił samobójstwo, a przede wszystkim ma wzbudzić w społeczeństwie świadomość tego, jak ważne jest zdrowie psychiczne.

„Mind Wide Open” będzie projektem prowadzonym w formie wywiadów ze specjalistami od zdrowia mentalnego, znanymi osobistościami, które mierzyły się z problemami psychicznymi, rówieśnikami Lily oraz innymi osobami, które zmagają się ze sprawami natury psychicznej.

„Mój cel jest prosty: pomóc znormalizować otwartą dyskusję na temat zdrowia psychicznego. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, ludzie zmagają się z samopoczuciem psychicznym, a także ze zbiorową traumą, stresem, stratą i żalem, wywołanymi pandemią COVID-19” – napisała Silver na swoim Instagramowym profilu. „Pandemia podkreśliła, jak mało jest powszechnie dostępnych źródeł. Chcę stworzyć przestrzeń, w której priorytetem będzie równowaga psychiczna i emocjonalna; przestrzeń otwartą na szczere dyskusje” – dodała.

Pierwszym gościem Lily będzie specjalistka ds. leczenia traumy, Laura van Dernoot Lipsky. Więcej informacji o projekcie pojawi się wkrótce.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , Last modified: 20 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: