Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Recenzje

Daria Zawiałow – A Kysz! (Deluxe Edition) (2017), recenzja Anity Lesiak

Delikatna, wysmakowana i dojrzała— taka jest muzyka tworzona przez Darię Zawiałow, młodą polską artystkę, która szczególnie od początku tego roku podbija serca coraz większej rzeszy fanów. W siedem miesięcy po premierze swojego debiutanckiego krążka światło dzienne ujrzała jego edycja deluxe. Co zawiera wersja rozszerzona A kysz! ? Zapraszam na recenzję!

Płyta podobnie jak debiutancki album zawiera jedenaście utworów, które uzupełnione zostały siedmioma bonusowymi nagraniami. Krążek otwiera Malinowy Chruśniak – melodyjny, popowy utwór z mocnym tekstem i elektronicznymi brzmieniami w tle. Kolejny tytuł Kundel Bury to wyrazista melodia z chwytliwym refrenem. Delikatny, zmysłowy głos wokalistki idealnie łączy się z gitarowymi brzmieniami, a dowodzą tego kolejne utwory. SkupienieMiłostki oraz Lwy są bowiem eterycznymi balladami z nieco rockowym pazurem. Utwór szósty – Chameleon wykonany w całości po angielsku przywodzi na myśl melodie depresyjne, nasycone nieco dramatycznymi nutami. Klimat ten kontynuowany jest również w kolejnej piosence Nie Wiem Gdzie JestemKról Lul oraz Pistolet to zaś powrót do mocniejszych dźwięków inspirowanych gitarowymi riffami i melodyjnymi refrenami. Stawkę znaną z debiutanckiego albumu zamykają zaś Noce Ukryte oraz Niemoc przesycone refleksyjnymi tekstami.

Kolejny utwór to prawdziwa >gratka dla fanów Sorry Boys. Daria Zawiałow zaprosiła bowiem do wykonania Nocy Ukrytych Belę Komoszyńską, a na płycie zawarty jest zapis live właśnie tego wykonania. Hello (Turn Your Radio On) to także nagranie live — tym razem coveru zaśpiewanego w duecie z Gabą Kulką. Czternasta ścieżka na płycie jest natomiast nagraniem live utworu Niemoc. Subtelnemu głosowi Darii oraz delikatnym dźwiękom gitary towarzyszy Piotr Rogucki. Kolejne piosenki Od Tygodnia Na Saskiej oraz Na Skróty to elektryzujące, nieco taneczne kawałki z miłymi popowymi refrenami. Płytę zamyka utwór Kundel Bury i to w dwóch wersjach. Pierwsza to POA Rework — humorystyczna, przypominająca nieco hawajskie rytmy. Druga, Zagoor Remix jest natomiast klasycznym remiksem, idealnym na klubowe imprezy.

Podsumowując wersja deluxe A Kysz! dostarcza wielu wrażeń. Począwszy na delikatnych brzmieniach, ambitnych tekstach, przez mocne rockowe i mroczne nuty, aż do lekkich popowych utworów. Niewątpliwie największym atutem są tutaj niebanalne teksty, które nieczęsto tworzone są przez polskich artystów, a także charakterystyczny, nieco manieryczny głos Darii. Płyta powinna spodobać się szczególnie fanom Artura Rojka, Gaby Kulki, zespołu Hey, a także zwolennikom utworów w stylu Alison Mosshart.

(Visited 20 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 26 listopada, 2017
Close
%d bloggers like this: