Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am NA LUZIE, Urodziny

Kamil Bednarek świętuje 29 urodziny!

10 maja 1991 r. w Brzegu urodził się Kamil Bednarek.

Kamil Bednarek śpiewa, pisze teksty, tworzy muzykę reggae, pop, dance, gra na saksofonie, fortepianie, gitarze. Swoją karierę rozpoczął w 2008 r., gdy wraz z kolegami założył zespół Star Guard Muffin, gdzie otrzymał pseudonim MaccaBraa. Rok później grupa wydała debiutancki minialbum Ziemia Obiecana. W 2010 r. Bednarek wziął indywidualny udział w trzeciej edycji „Mam talent!” i w finale zajął drugie miejsce. W 2012 r. zespół zadecydował o zawieszeniu działalności, a Kamil rozpoczął karierę solową, która trwa do dziś.

W momencie rozpoczęcia kariery solowej do współpracy zaprosił kilku muzyków, którzy razem z nim tworzą i koncertują. Są to: gitarzysta – Piotr Bielawski, basista – Piotr Stanclik oraz klawiszowiec – Radosław Szyszkowski. Wydał trzy albumy studyjne: Jestem… (2012), Oddycham (2015) i Talizman (2017), które kolejno zyskały tytuły: diamentowej, platynowej i złotej płyty.

Współpracował m.in. z Mesajahem, Donatanem i Cleo, Pezetem. W 2012 r. Kamil wziął udział w programie muzycznym „Bitwa na głosy” jako trener jednego z zespołów i jego drużyna zajęła I miejsce w finale.

Przypominamy dziś kilka utworów Kamila i życzymy samych sukcesów!

(Visited 78 times, 1 visits today)
Tagi: , , , Last modified: 10 maja, 2020
Close
%d bloggers like this: