Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 9:41 pm Albumy, Recenzje

MIKA powraca z nowym albumem

Chyba nie ma wśród Nas osoby, która nie zna singla „Relax, Take It Easy”. Na streamingi właśnie wleciał najnowszy album pt. „Que ta tête fleurisse toujours”, pierwszy w 100% francuskojęzyczny album artysty.

Album „Que ta tête fleurisse toujours” (co w luźnym tłumaczeniu z francuskiego oznacza „Niech twoja głowa zawsze kwitnie”)

jest kolejnym dziełem ekscentrycznego wokalisty i autora tekstów. Ten multilingwistyczny artysta od dawna znany jest z umiejętności łączenia różnorodnych gatunków muzycznych, od popu przez elektronikę po wstawki klasyczne. Zawsze w jego twórczości na pierwszym planie stoi jednak niezwykła zdolność wyrażania emocji i kreowania barwnych światów za pomocą dźwięku i słowa.

Album dostępny w TIDAL w najlepszej jakości dźwięku oraz w EMPIKu, również w wersji vinylowej.

Dzisiejsze wydanie nie zawodzi oczekiwań przyzwyczajonych do wyrafinowanej estetyki słuchaczy. „Que ta tête fleurisse toujours” przynosi mieszankę euforycznych melodii, które prowadzą przez pełen spektrum emocjonalne i muzyczne krajobrazy.

Piosenki mogą być interpretowane jako osobiste listy, esej o odkrywaniu swojego „ja” oraz o celebracji życia pomimo jego nieuchronnych wzlotów i upadków. MIKA, wykorzystując swoją charakterystyczną falsetową koloraturę, eksploruje w tekstach tematy takie jak miłość, akceptacja i radość życia.

Słuchaj w TIDALWięcej o artyście: Mika

W „Que ta tête fleurisse toujours” możemy odnaleźć wpływy retro, które splatają się z nowoczesnym brzmieniem syntezatorów i cyfrowo procesowanej perkusji. Płyta wydaje się być kontynuacją eksperymentalnej ścieżki artysty, która potrafi jednocześnie ugruntować jego pozycję na scenie muzyki popularnej oraz wywołać zdumienie nowymi aranżacjami i nietypowym podejściem do kompozycji.

Bezsprzecznie, jedną z najmocniejszych stron albumu jest jego uniwersalność i transgraniczność. MIKA, znany ze swojej międzynarodowej tożsamości, ponownie demonstruje, jak muzyka może łączyć kultury i języki. Teksty w różnych językach podkreślają globalny charakter wydawnictwa, a jednocześnie zachowują intymny, niemal konfesyjny ton.

Podsumowując, „Que ta tête fleurisse toujours” jest dziełem kompleksowym i impresyjnym, które potwierdza talent MIKI do tworzenia przestrzeni, w której muzyka staje się uniwersalnym językiem emocji. Wszechstronność gatunków i artystyczna śmiałość sprawiają, że album jest wyjątkowy w swojej formie oraz treści, a każdy kawałek przypomina o tym, co w muzyce jest najbardziej ekscytujące – jej nieograniczone możliwości wyrażania tego, co ludzkie.

TrackLista: MIKA — „Que ta tête fleurisse toujours”

 1. Bougez
 2. Jane Birkin
 3. Sweetie banana
 4. Apocalypse calypso
 5. 30 secondes
 6. C’est la vie
 7. Moi, Andy et Paris
 8. Je sais que je t’aime
 9. Doucement
 10. Touche Touche
 11. Amour pirate
 12. Passager
(Visited 146 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 1 grudnia, 2023
Close
%d bloggers like this: