Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ PUBLICYSTYKA, Wywiady

„Nigdy nie pisze kawałka z nastawieniem ze będzie on brzmiał jak coś, co ostatnio słuchałem…” czyli wywiad z Aleksandrem Czurko [Heresy Denied]

Parę słów o Heresy Denied

Aleksander Czurko: Siema!  Nazywamy sie Heresy Denied. Od 4-ech lat gramy na polskiej scenie szeroko pojęty death metal. Po kilku przetasowaniach w składzie udało nam sie w miarę ustabilizować i w tym składzie koncertujemy już od roku. Jesteśmy w trakcie poszukiwań basisty. 

heresy1

Czy doczekamy się w najbliższym czasie wydawnictwa – EP/LP?

Czy w najbliższym to się jeszcze okaże, ale tak jesteśmy w trakcie nagrywania LP. Bedzie to ok. 35/40 minut materiału, w tym 8 kawałków. Klimat płyty będzie dość zróżnicowany, ale myślę, ze każdy fan death metalu/core’a czy djentu znajdzie tam coś dla siebie. 

Na jaki czynniki zwracasz uwagę podczas tworzenia materiału? Czym się inspirujesz?

W sumie dobre pytanie. Nigdy nie pisze kawałka z nastawieniem ze będzie on brzmiał jak coś, co ostatnio słuchałem. Wychodzi to raczej naturalnie. Do wielu kawałków jak np. Deny Your Heresy podchodzę personalnie i staram sie w nich zawrzeć wiele rożnych emocji, które wówczas odczuwam. Dlatego niektóre z tych utworów można traktować jako pewnego rodzaju opowieść. Muzycznie inspiruje sie od oldschoolu, az po nowoczesne granie. Kapele, które wywarły na mnie największy wpływ to bez wątpienia Death, Carcass, At The Gates jak i The Faceless, VoM, czy Fallujah z nowych bandów.

Największym sukcesem zespołu był support przed Suicide Silence. Jak wspominasz występ przed Amerykanami?

Był to naprawdę fajny gig. Publika dokazała no i my mieliśmy dużo funu grając przed tak dużą kapela. No i sami goście z SS byli mega spoko. Byłem pod wielkim wrażeniem range’u wokalnego Eddiego. Razem z Bartkiem ( naszym perkusista ) uznajemy ASP za jedna z najważniejszych kapel corowych także fajnie było zobaczyć ich frontmana na żywo.

Eddie czy Mitch? Który z nich bardziej pasuje do twórczości Suicide Silence?

Ciężko powiedzieć. Nigdy nie byłem wielkim fanem SS, ani wokali Mitcha, chociaż nie ulega wątpliwości, ze był on ikona tego zespołu. Wydaje mi sie wiec, ze Lucker bardziej pasował do kawałków tej kapeli.

Jakie płyty zabrałbyś ze sobą na bezludną wyspę? Wybór uzasadnij

Zabrałbym ze sobą płyty The Faceless: Planetary Duality i Autotheism, Veil of Maya Common man’s collapse, Beyond Creation Earthborn Evolution, job for a cowboy Sun eater i Circle of contempt Artifacts in motion.

Kuba (gitarzysta Heresy) : Koniecznie Ahab Below the sun. Oceaniczny doom metal 

Głównym założeniem portalu jest promocja muzyki, która rzadko gości w mediach.  Jakie zespoły (z naszego kraju) byś polecił?

In Twilight’s Embrace, Sinful Carrion, Mentally Blind, Soundfear, Scylla, Intraneum. Te kapele pierwsze mi przychodzą na myśl.

Jak odbierasz rynek muzyczny w Polsce?

Na temat rynku nie mam wyrobionego zdania. Mamy bardzo dobre kapele, którymi możemy sie szczycić na zachodzie. Odnoszę jednak wrażenie, ze o wiele łatwiej wybić sie u nas kapelom grajacym death metal niz tym oscylującym w klimatach metalcorowych. Więcej tez znam ciekawych, trzymających poziom bandow grających śmierć metal niż tych drugich na rodzimej scenie. Koniec końców jest czego słuchać w Polsce i w najbliższym czasie nie ma to sie zmienić. 

Słowo do czytelników

Nie będę oryginalny – chodźcie na koncerty, wspierajcie polskie kapele, słuchajcie je, kupujcie koszulki i płyty. No i poszukujcie, bo jest wiele zajebistych bandów na rodzimym podworku, o ktorych istnieniu niewielu wie. Dzieki za wywiad. 

A i jedno słowo dla Poznaniaków ( i nie tylko ), jeśli umiecie grać na basie i lubicie deathowe granie to zapraszamy do spróbowania sil u nas 🙂 

heresy

Warto zajrzeć:

https://www.facebook.com/HeresyDenied

(Visited 33 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , , Last modified: 19 września, 2015
Close
%d bloggers like this: