Nowy tydzień tradycyjnie rozpoczynamy od ogłoszeń festiwalowych. Dziś Artur Rojek przedstawił kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznym OFF Festival.

Impreza odbywająca się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów co roku przyciąga fanów eksperymentalnej, alternatywnej muzyki. I w tym roku nie będzie inaczej – dyrektor generalny śląskiego święta muzyki stawia na nowe, nieznane dotąd nazwiska i odświeża zapomniane, interesujące projekty. Dziesiątka wokalistów i zespołów dołączyła do ogłoszonych już gwiazd, wśród których znaleźć można Sunn O))), Patti Smith czy Run the Jewels.

Na OFF – ie pojawią się:

  • RIDE – legenda brytyjskiego shoegaze’u. W Internecie już wcześniej pojawiały się przecieki, że kultowa grupa pojawi się w Katowicach, ale dopiero dzisiaj Rojek potwierdził ich występ.
  • SUN KIL MOON – członkowie ekipy z Markiem Kozelekiem na czele w zeszłym roku potwierdzili swoją klasę, nagrywając jeden z ciekawszych albumów folk – rockowych w swojej karierze. Śląskim słuchaczom przedstawią materiał zarówno z krążka „Benji”, jak i świeże, zupełnie nowe piosenki.

  • MICK HARVEY PERFORMS THE SONGS OF SERGE GAINSBOURG – gitarzysta nieistniejącego już projektu The Birthday Party postanowił zawojować europejskie sceny solowym przedsięwzięciem. Swój talent i wrażliwość artystyczną ukazuje, tworząc własne piosenki, ale przede wszystkim przypominając o dorobku starszych od siebie wykonawców. W sierpniu zaśpiewa nieśmiertelne utwory francuskiego barda Serge’a Gainsbourga. Ten koncert to punkt obowiązkowy festiwalu!
  • YOUNG FATHERS – Artur Rojek w tym roku mocno stawia na niebanalny, odbiegający od wszelkich schematów i norm hip – hop. Najpierw dowiedzieliśmy się o występie Run The Jewels, teraz do amerykańskiego składu dołączają „młodzi ojcowie”. Różnorodność ich nowoczesnego brzmienia, inteligentne teksty – to trzeba zobaczyć!
  • GOLDEN TEACHER – to może być jeden z najbardziej energetycznych setów na tegorocznej imprezie. W muzyce szkockiej formacji możemy znaleźć sporo narkotycznych i uzależniających beatów, a także sporo afrykańskich wpływów.

Poznaliśmy też pięć pozycji z Polski: raper Ten Typ Mes, elektroniczny duet Coals, rock`n`rollowy The Stubs, Nagrobki prezentujące tajemnicze sacro – polo i Kwadrofonik. Warto zwrócić uwagę na ostatnią nazwę – nieczęsto możemy usłyszeć na żywo zespół, który na żywo gra kompozycje XX-wiecznych artystów.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja OFF Festival potrwa od 7 do 9 sierpnia.