Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

OFF Festival ogłasza

Nowy tydzień tradycyjnie rozpoczynamy od ogłoszeń festiwalowych. Dziś Artur Rojek przedstawił kolejnych wykonawców, którzy pojawią się na tegorocznym OFF Festival.

Impreza odbywająca się w katowickiej Dolinie Trzech Stawów co roku przyciąga fanów eksperymentalnej, alternatywnej muzyki. I w tym roku nie będzie inaczej – dyrektor generalny śląskiego święta muzyki stawia na nowe, nieznane dotąd nazwiska i odświeża zapomniane, interesujące projekty. Dziesiątka wokalistów i zespołów dołączyła do ogłoszonych już gwiazd, wśród których znaleźć można Sunn O))), Patti Smith czy Run the Jewels.

Na OFF – ie pojawią się:

  • RIDE – legenda brytyjskiego shoegaze’u. W Internecie już wcześniej pojawiały się przecieki, że kultowa grupa pojawi się w Katowicach, ale dopiero dzisiaj Rojek potwierdził ich występ.
  • SUN KIL MOON – członkowie ekipy z Markiem Kozelekiem na czele w zeszłym roku potwierdzili swoją klasę, nagrywając jeden z ciekawszych albumów folk – rockowych w swojej karierze. Śląskim słuchaczom przedstawią materiał zarówno z krążka „Benji”, jak i świeże, zupełnie nowe piosenki.

https://www.youtube.com/watch?v=CMuo7GFXa0k

  • MICK HARVEY PERFORMS THE SONGS OF SERGE GAINSBOURG – gitarzysta nieistniejącego już projektu The Birthday Party postanowił zawojować europejskie sceny solowym przedsięwzięciem. Swój talent i wrażliwość artystyczną ukazuje, tworząc własne piosenki, ale przede wszystkim przypominając o dorobku starszych od siebie wykonawców. W sierpniu zaśpiewa nieśmiertelne utwory francuskiego barda Serge’a Gainsbourga. Ten koncert to punkt obowiązkowy festiwalu!
  • YOUNG FATHERS – Artur Rojek w tym roku mocno stawia na niebanalny, odbiegający od wszelkich schematów i norm hip – hop. Najpierw dowiedzieliśmy się o występie Run The Jewels, teraz do amerykańskiego składu dołączają „młodzi ojcowie”. Różnorodność ich nowoczesnego brzmienia, inteligentne teksty – to trzeba zobaczyć!
  • GOLDEN TEACHER – to może być jeden z najbardziej energetycznych setów na tegorocznej imprezie. W muzyce szkockiej formacji możemy znaleźć sporo narkotycznych i uzależniających beatów, a także sporo afrykańskich wpływów.

Poznaliśmy też pięć pozycji z Polski: raper Ten Typ Mes, elektroniczny duet Coals, rock`n`rollowy The Stubs, Nagrobki prezentujące tajemnicze sacro – polo i Kwadrofonik. Warto zwrócić uwagę na ostatnią nazwę – nieczęsto możemy usłyszeć na żywo zespół, który na żywo gra kompozycje XX-wiecznych artystów.

Przypomnijmy, że tegoroczna edycja OFF Festival potrwa od 7 do 9 sierpnia.

(Visited 45 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , Last modified: 2 marca, 2015
Close
%d bloggers like this: