Kilka miesięcy oczekiwania i znowu rozpoczynamy okres przygotowań do największego fetiwalu w Polsce. Pierwsi ogłoszeni artyści jeszcze przez 33 dni „przyszłorocznego” Open’era to Travis Scott, The 1975 oraz Greta Van Fleet.

Miano pierwszego headlinera przypadło Travisowi Scottowi. Jego trzeci albumu zatytułowany ASTROWORLD to najciekawsza rapowa płyta tego roku, prześcigająca w pomysłąch i jakości produkcje innych gigantów sceny, którzy w tym roku powrócili z nowymi materiałami.

Travis w rankingach najlepszych płyt może mijać się z jeszcze nie wydanym albumem formacji The 1975. Płyta, choć jeszcze czeka na premierę już zbiera fenomenalne recenzje od tych dziennikarzy, którzy mieli okazję jej posłuchać. A Brief Inquiry to Online Relationships, trzeci album Brytyjczyków to dziś jedna z najbardziej oczekiwanych premier z pogranicza popu, indie rocka, elektroniki. Od maja, kiedy stało się jasne, że The 1975 mają plan opublikowania nowego albumu, poznaliśmy pięć utworów, a to zaledwie 1/3 nowej płyty, i prawdopodobnie tylko część muzyki, jaką The 1975 nagrali na potrzeby okresu nazywanego przez nich samych jako Music For Cars. Podobno kolejny album ukaże się na wiosnę 2019, co oznacza jeszcze więcej materiału przed ich koncertem na Open’erze.

Pierwsze ogłoszenie domykają debiutanci z Greta Van Fleet, z maleńkiej osady Frankenmuth, Michigan znanej z rodzinnych obiadów i największego na świecie sklepu bożonarodzeniowego. Od dobrych kilku miesięcy cała czwórka może mieć poczucie, że Święta trwają cały czas, bo bez dwóch zdań Greta Van Fleet mają teraz swój moment! Przesłanie Grety Van Fleet znane jest od lat 60-tych, czyli okresu, z którego Greta Van Fleet prawdopodobnie została teleportowana – „pokój, miłość i jedność”, a ich wspólnym celem jest sprawienie, by ludzie opuszczający ich koncerty czuli się ożywieni, pobudzeni i szczęśliwi, a swoje uczucia przenosili na innych. Tak będzie w lipcu w Gdyni!

Open’er 2019 odbędzie się w dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia – Kosakowo. Karnety czterodniowe na Open’er 2019 kosztują obecnie 519 zł (619 zł z polem namiotowym). Karnety weekendowe to odpowiednio 399 zł (469 zł).