Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ KONCERTY, Koncerty, Festiwal, Wydarzenia

Orange Warsaw Festival 2018: Sprawdź, kto zagra drugiego dnia

Gdy emocje po pierwszym dniu jeszcze nie opadły w sobotnie popołudnie na służewskim torze wyścigów konnych zagra kolejna pula gwiazd!

Pierwszego dnia bawiliśmy się na koncertach Duy Lipy, Sama Smitha i lCD Soundsystem. Dziś kolejna dziewiątka gwiazd zaprezentuje się na dwóch scenach Orange Warsaw Festival. Tradycyjnie koncerty będą odbywać się na dwóch scenach: Orange Stage i Warsaw Stage.
Festiwal otwiera bramy o 15:00. Teren otwarty będzie do godziny 2:30 nad ranem.

Kto dziś zagra i na jakie koncerty warto się wybrać? Sprawdź poniżej rozpiskę artystów wraz z godzinami, o których rozpoczną się ich koncerty!


Orange Warsaw Festival 2018 – Dzień 2


Taco Hemingway – Orange Stage 17:00

Ubiegły rok zamykał wyprzedanym koncertem na warszawskim Torwarze, ten otwiera ogłoszeniem występu na Orange Warsaw Festival! Może to jeszcze nie jest ten posąg, który ma mu wystawić miasto, ale bardzo wyraźny sygnał, że Warszawa uwielbia Taco! W listopadzie 2016 roku, w ten sam sposób, do którego zdążył nas przyzwyczaić – czyli z zaskoczenia – pojawił się długo oczekiwany, pełnowymiarowy album artysty, Marmur. I kiedy wydawało się, że Taco na jakiś czas zniknie, w lipcu 2017 raper ponownie zaskoczył słuchaczy, tym razem epką pod tytułem Szprycer.

Tyler, The Creator – Orange Stage 19:00

Tyler, the Creator to barwna postać. Przez lata był nieformalnym liderem i współzałożycielem kolektywu hip-hopowego Odd Future, w pewnym momencie najważniejszego środowiska kalifornijskiego rapu. Tyler jako jeden z pierwszych wystartował z solową karierą. Jego debiutem był mixtape Bastard z 2009 roku, który wyznaczył artystyczną drogę artysty – samowystarczalność. Sukcesy rapera nie są tak oczywiste, zważywszy na kontrowersje otaczające Tylera i dość skomplikowaną formułę hip hopu, która bywa daleka od radiowych hitów, ale jednak artysta trafia do szerokiej publiczności, a najlepiej robi to podczas swoich występów na żywo, o czym przekonamy się już dziś.

Florence + The Machine – Orange Stage 21:00

Lungs, Ceremonials i How Big, How Blue, How Beautiful – trzy studyjne albumu uczyniły z Florence + The Machine zespół, jakiego na Wyspach dawno nie było. Połączenie sukcesu komercyjnego ze spełnieniem artystycznym to marzenie każdego artysty. Florence Welch, założycielce zespołu, ta sztuka udaje się właściwie od początku kariery. Bez chodzenia na kompromisy, bez ulegania modom, Florence + The Machine zdobyli uznanie fanów na całym świecie – w tym ogromną rzeszę w Polsce.

Axwell Λ Ingrosso – Orange Stage 23:15

Co dwie głowy to nie jedna, zwłaszcza jeśli chodzi o tworzenie muzyki elektronicznej dla mas. A Axwell i Sebastian Ingrosso są prawdziwymi mistrzami tego gatunku. Nic dziwnego, skoro szlify zdobywali tworząc jeden z najważniejszych elektronicznych projektów ostatnich lat, prawdziwą legendę muzyki EDM czyli trio Swedish House Mafia.


Baranovski – Warsaw Stage 16:00

Od kilku tygodni jego pierwszy singiel Dym szturmuje stacje radiowe w Polsce. Tym samym artysta na nowo zaczął pisać swoją własną, autorską historię, bo do dziś niektórzy pamiętają go z udziału w jednym z wokalnych talent show i jako muzyka koncertowego składu xxanaxx.

Mery Spolsky – Warsaw Stage 18:00

Od 2014 działa pod pseudonimem Mery Spolsky. Pod koniec marca 2015 roku uczestniczyła w 36. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, wykonując w finale Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki utwór „Imperium moich czarnych brwi”. 12 czerwca 2015 roku wystąpiła z utworem „Cała jesteś w skowronkach” w koncercie „Debiuty” w ramach 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym zdobyła nagrodę za Najlepszy Debiut od Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych (SAWP). 15 września 2017 premierę miał jej debiutancki album studyjny, zatytułowany Miło było pana poznać, który został wydany nakładem wytwórni Kayax.

Marcelina – Warsaw Stage 20:00

Zadebiutowała z autorskim materiałem w 2007 roku. 22 marca 2011 roku wydała debiutancki album studyjny, zatytułowany po prostu Marcelina, który został wyprodukowany przez zespół June. Płyta promowana była przez single Tatku oraz Nie chcę już, do których zostały nakręcone teledyski. 8 października 2013 roku miała premierę druga autorska płyta Marceliny, zatytułowana Wschody Zachody, utrzymana w klimacie alternatywnego popu, do której tytułowy teledysk zrealizowano w Maroko.

Mela Koteluk – Warsaw Stage 22:30

Koncertem na Orange Warsaw Festiwal Mela wraca do grania na żywo i zapowiada kolejny rozdział swojej muzycznej kariery. Jeszcze w tym roku ma ukazać się trzeci solowy album artystki, którego przedpremierowe fragmenty usłyszymy już 2 czerwca w Warszawie. Mela zadebiutowała w 2012 roku albumem Spadochron, który przyniósł jej 3 Fryderyki i uzyskał status platynowej płyty zyskując uznanie fanów i krytyków.

The Dumplings – Warsaw Stage 00:30

The Dumplings to taneczny smutek i chwytliwe melodie. Elektropopowy duet mocno stawia na elektronikę w duchu nowych brzmień, ale nie zapomina o chwytliwych piosenkach – znaku rozpoznawalnym twórczości Justyny Święs i Kuby Karasia. Błyskotliwy debiut The Dumplings w 2013 roku sprawił, że ich muzyką zainteresowały się największe wytwórnie w Polsce. Ich pierwszy album No Bad Days otrzymał Fryderyka w kategorii Debiut za 2014 rok. Kolejna płyta, Sea You Later, w całości skomponowana i wyprodukowana przez zespół okazała się wielkim sukcesem za sprawą singli Kocham być z Tobą i Nie Gotujemy. A ponieważ aktualnie duet kończy prace nad najnowszym wydawnictwem, premierowe fragmenty również usłyszmy na festiwalu.

(Visited 3 times, 1 visits today)
Tagi: , , , , , , , , , , , , Last modified: 2 czerwca, 2018
Close
%d bloggers like this: