Strona w trakcie Redesignu.

Autor: 12:00 am DZIAŁ NEWS, Książki

Premiera książki Kory już w listopadzie. Znamy szczegóły „Miłość zaczyna się od miłości”

W listopadzie odbędzie się premiera książki Miłość zaczyna się od miłości, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

Jest to zbiór odręcznie stworzonych notatek przez Korę. Zapiski pochodzą głównie z lat 2003 – 2018, jednak pojawić się mają fragmenty notatek z roku 1983. Książka pojawi się w sklepach 13 listopada, a już teraz możemy zamówić ją na stronie Empik.com.

W kilku pięknych zeszytach, które Kora starannie wybierała w księgarniach lub dostawała w prezencie, przez wiele lat prowadziła notatki. Zeszyty to był jej warsztat literacki. Alembik, w którym wrzały i dojrzewały pomysły na piosenki.

Ponad rok po śmierci Kory, zdecydowałem się pokazać światu jej intymną pracę nad tekstem. Prezentujemy je czytelnikowi razem z oryginalnymi skreśleniami. Pokazujemy jej pracę nad słowem, jej wahania oraz różne wersje często tego samego tekstu. Czytając uważnie zeszyty możemy prześledzić, jak Kora pracowała nad tekstami piosenek, jak tworzyła nowe wersje, jak skreślała, uzupełniała, walczyła o frazę i rytm. Śledzimy, jak powstały piosenki zaśpiewane przez nią na płytach „Znaki szczególne” i „Pong Pong” oraz kilka utworów wydanych jako single: „Tu jest mój dom” oraz wstrząsający tekst o księżej pedofilii „Zabawa w chowanego” (2010). Te zeszyty to czarowna pamiątka jej pięknego wewnętrznego świata.

Wraz z premierą książki odbędą się dwa spotkania autorskie. Oprócz męża wokalistki, Kamila Sipowicza, będziemy gościć m.in. Hannę Kubczak – siostrę Kory, Tomasza W. Michałowskiego czy prof. Magdalenę Środę.

Pierwsze odbędzie się 13 listopada w Warszawie a drugie, 20 listopada, w Krakowie.

(Visited 59 times, 1 visits today)
Tagi: , Last modified: 19 marca, 2023
Close
%d bloggers like this: